Özel sporcuya Milli Takım daveti

Bursa 22 Ağustos 2022 16:06
Videoyu Aç Özel sporcuya Milli Takım daveti
A
a

Mustafakemalpaşa İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu’nun masa tenisindeki özel sporcularından Ali Emrah Arı, Özel Sporcular Masa Tenisi Milli Takım Kampı’na davet edildi.

Masa tenisinde milli takım formasıyla yer almayı hedefleyen Arı, 23-29 Ağustos 2022 tarihleri arasında Sinop’ta gerçekleşecek Milli Takım Gelişim Kampı’na katılacak.
Mustafakemalpaşa İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu’nda ilgi ve becerilerinin farkında olmayı öğrenen Ali Emrah Arı, en büyük hayaline kavuştu.
İbn-i Sina Özel Sporcular Spor Derneği Kurucusu Ahmet Dirsek’in öncülüğünde masa tenisi branşında ustalaşan 24 yaşındaki sporcu, Özel Sporcular Federasyonu’nun Sinop’ta düzenlediği ‘Özel Sporcular Milli Takım Gelişim Kampı’na davet edildi.
6 günlük kampı verimli bir şekilde geçirmeyi hedefleyen genç masa tenisçi; “Bu özel hikâyede hayatıma dokunan kahramanım, bugünkü kurum müdürümüz ve aynı zamanda İbn-i Sina Özel Sporcular Spor Derneği kurucusu Ahmet Dirsek’tir. Her daim rol model aldığım öğretmenimin, ‘İçindeki en iyi ‘Sen’i bulduğunda başaracaksın, Hedef Milli Takım!’ cümlesi ile 5 yıl önce masa tenisi turnuvalarına başladım. Bu zamana kadar farklı şehirlerdeki müsabakalara öğretmenlerimizin rehberliğinde katıldım. Şimdi hedefimde Milli Takım formasıyla ülkemi temsil etmek var. Verimli bir kamp süreci geçirerek, kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum. Desteklerinden dolayı tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum” dedi.
Ali Emrah Arı ile gurur duyduklarını söyleyen İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Ahmet Dirsek ise özel gereksinimli bir ailenin ve okulun gurur tablosu olan sporcunun mezun olsa da hep kendileri ile birlikte olduğunu belirtti.
Dirsek; “Rehberlik ve izleme çalışmaları ile Ali Emrah’ın Viapot Toprak Ürünleri fabrikasında istihdamı sağlandı. İş hayatı ile birlikte mesleki ve sportif faaliyetlerini de başarı ile bir arada sürdürüyor. Antrenmanlarda Ali Emrah’a destek olan Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Ali Bekir Yıldırım, Selma Servi Akardere ve Cengiz Özden’e emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

uludağ elektrik 8.ay