Özel'den 'Genç ağaçlar da kesiliyor' iddiası

Yenişehir 11 Mayıs 2022 14:47
Videoyu Aç Özel'den 'Genç ağaçlar da  kesiliyor' iddiası
A
a

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, Millet Bahçesi Projesi kapsamında yapılan çalışmalarda genç ağaçların da kesildiğini öne sürdü.

Özel, "Yenişehir'in merkezinde bulunan geçen yıllarda yıkılan Osmangazi Lisesi ile Santral Parkın içinde yer alan ve bugün teker teker Yenişehir Belediyesi onayıyla kesildiklerine şahit olduğumuz yeşil ağaçlar, binlerce kuşa ve canlıya ev sahipliği yapıyordu" dedi.Yenişehir Belediyesi'nin Millet Bahçesi Projesi kapsamındaki çalışmalarda genç ağaçların da kesildiğini öne süren İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel, yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi. Özel, "Yenişehir'in merkezinde bulunan geçen yıllarda yıkılan Osmangazi Lisesi ile Santral Parkın içinde yer alan ve bugün teker teker Yenişehir Belediyesi onayıyla kesildiklerine şahit olduğumuz yeşil ağaçlar, binlerce kuşa ve canlıya ev sahipliği yapıyordu" dedi.
Özel açıklamasında şunları kaydetti: "Birkaç ay öncesine kadar otopark olarak kullanılan ağaçlarla dolu alanda yaklaşık altı yüz araç parklanma yapabiliyordu. Otoparkın iptal edilmesi sonrası ilçede araçlar için otopark olmaması dolayısıyla özellikle son birkaç hafta içinde binlerce araca yüklü miktarlarda park cezası kesilmesi Yenişehir halkında büyük tepkilere neden olmuştu. Halkımızın kesilen otopark cezalarına yönelik tepkileri daha dinmemiş iken Millet Bahçesi alanındaki yeşil ve canlı ağaçlar kesiliyor. Belediyecilik beton, asfalt ve kaldırım yapmak değildir. Belediyecilik başta doğayı, ağacı, çevreyi ve tüm canlı varlıkları korumaktır. Bu gerçekler ışığında Yenişehir Belediyesi oksijen kaynağı olan o yeşil ve güzelim ağaçların kesilmesine nasıl müsaade eder? Bir ağaç kolay mı yetişiyor? Böyle akla ziyan uygulama nasıl yapılır. Bunu vicdanlı Yenişehir halkının ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Doğamızı korumak ve kollamak biz İYİ Partililer için kutsal bir görevdir. Yenişehir halkına güzel bir gelecek bırakmak için doğamızı ve ağaçlarımızı yok edenlere karşı, ağaçları, suları ve tüm canlıları koruyacağımıza dair siz değerli hemşerilerimize söz veriyoruz."


 
Kaynak : ÖZEL HABER / EBRU ERGÜL
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat