OKULUN ELEKTRİĞİNİ KENDİLERİ ÜRETİYOR

Yenişehir 18 Ekim 2022 12:22
Videoyu Aç OKULUN ELEKTRİĞİNİ KENDİLERİ ÜRETİYOR
A
a

Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Belediye Başkanı Davut Aydın ve Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ettiler.

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİLER
Kaymakam Rahmi Köse, Belediye Başkanı Davut Aydın ve beraberindekiler Okul Müdürü Mehmet Şahin'den okul binasının depreme karşı güçlendirme çalışmalarıyla kendi elektrik enerjilerini üreten çalışmaları yerinde incelediler.
 
ÇOK YÖNLÜ PROJELER UYGULANIYOR
Okulda kendi kendine yeten, ülke ekonomisine artı katma değer yaratan, kendi elektriğini kendi üreten, çevre ve iklim dostu okul olma amacıyla yapılan çalışmalar ilgi topluyor.
Okul Müdürü Mehmet Şahin Yenişehirli yöneticilere çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.
 
HER ŞEY YENİLENİP DÜZENLENDİ
Okul binasının deprem güçlendirme çalışmasının yanı sıra kendi elektrik enerjilerini üretme çalışmaları gerçekleştirildi. Okul binasındaki güçlendirme çalışmalarının yanı sıra çatıdan zemin betonunun yenilenmesine, elektrik tesisatından su tesisatına kadar her şey yenilenip düzenlendi.
 
ÜRETTİKLERİ ELEKTRİĞİ KULLANIYORLAR
230 metrekarelik güneş enerji panelleriyle saatte 240 KW elektrik üretiliyor ve üretilen enerji ile tüketilen enerji karşılaştırılıp UEDAŞ ile mahsuplaşılacak. Ayrıca rüzgârgülü ile elde edilen elektrik enerjisi konferans ve spor salonunda kullanılmaya başlandı.
 
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ayrıca yağmur suyu 40 tonluk depoda biriktirilip bahçe sulamasında kullanılıyor.

Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Belediye Başkanı Davut Aydın ve Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ettiler. Kaymakam Köse ve beraberindekiler Okul Müdürü Mehmet Şahin'den okul binasının depreme karşı güçlendirme çalışmalarıyla kendi elektrik enerjilerini üreten çalışmaları yerinde incelediler.
Okul Müdürü Mehmet Şahin Yenişehirli yöneticilere çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.
Kendi kendine yeten, ülke ekonomisine artı katma değer yaratan, kendi elektriğini kendi üreten, çevre ve iklim dostu okul olma adına çalışmalar yapıyoruz" dedi.
Okul binasının deprem güçlendirme çalışmasının yanı sıra kendi elektrik enerjilerini üretme çalışmalarını anlatan Şahin şunları kaydetti: "Okul binamızın güçlendirme çalışmalarının yanı sıra çatıdan zemin betonunun yenilenmesine, elektrik tesisatından su tesisatına kadar her şey yenilenip düzenlendi. Bu arada toplam 230 metrekarelik güneş enerji panelleriyle saatte 240 KW elektrik üretiyoruz. Ürettiğimiz enerji ile tükettiğimiz enerji karşılaştırılıp UEDAŞ ile mahsuplaşacağız. Ayrıca rüzgârgülü ile elde ettiğimiz elektrik enerjisini konferans ve spor salonunda kullanıyoruz. Bunların dışında 3'üncü çalışmamız yağmur sularını toplamak oldu. Yağmur suyunu 40 tonluk depoda biriktirip tuvaletlerde ve bahçe sulamasında kullanıyoruz."
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat