Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

NİLÜFER'DEKİ CAMİLERDE BAHAR TEMİZLİĞİ

Bursa 12 Mart 2021 12:43
Videoyu Aç NİLÜFER'DEKİ CAMİLERDE BAHAR TEMİZLİĞİ
A
a

Nilüfer Belediyesi, 2003 yılında başlattığı ibadethane temizliğini sürdürüyor. Nilüfer’deki 116 ibadethane 90 dereceye varan sıcak suyla, özel köpüksüz deterjanla yıkanarak aynı zamanda dezenfekte ediliyor.

Nilüfer Belediyesi, baharın gelişiyle birlikte bu yıl da ibadethanelerde temizlik çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Nilüfer Belediyesi’nin 2003 yılından bu yana yaptığı ibadethane temizliği yüksek teknolojik sistemle hijyenik şekilde gerçekleştiriliyor. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki çoğunluğu cami toplam ibadethanede temizlik yapılarak vatandaşların daha sağlıklı koşullarda ibadetlerini gerçekleştirmelerine imkan sunuluyor.
Yıllardır cami ve cemevlerinin temizliğini yapan Nilüfer Belediyesi, her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında bu çalışmayı gerçekleştiriyor Temizlik çalışmaları, 90 dereceye varan sıcak suyla, özel köpüksüz deterjanla, yüksek basınç kullanılarak yıkama ve vakumlama işlemiyle gerçekleştiriliyor. Dezenfekte özelliği de taşıyan deterjanlarla yıkanan halılar, insan sağlığına zararsız özel parfümlerle de ferahlatılıyor. Nilüfer Belediyesi bu yıl toplam 116 ibadethanede toplam 70 bin metrekare halının temizliğini yapacak.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı