Meyve kasalarından kitaplık oluşturdular

Yenişehir 30 Haziran 2022 12:27
Videoyu Aç Meyve kasalarından kitaplık oluşturdular
A
a

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi'nde atık malzemelerden ve okunmuş kitaplardan örnek bir kitaplık oluşturuldu.

HERKESİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR
Yenişehir Halk Eğitim Merkezi'nin çalışmalarını yürüttüğü binanın giriş bölümünde ilginç bir kitaplık oluşturuldu. Müdürlükte kurs gören kursiyerler ve kursiyerlerin yakınlarının getirdiği kitap ve atık malzemeler elden geçirilerek örnek bir kitaplık oluşturuldu.
 
"BAĞIŞ SAYISI HIZLA ARTTI"
Halk Eğitim Merkezi Müdürü H. Kemal Yılmaz, "Kursiyerlerimiz okudukları kitapları başkaları da okusun düşüncesiyle Müdürlüğümüze bağışlamayı kararlaştırmışlar. Getirilen kitap sayısı giderek artınca bir kitaplık kurmaya karar verdik" diye konuştu.
 
"ATIK MALZEMELER DEĞERLENDİRİLDİ"
Kitapların beraberinde getirilen atık malzemeleri de değerlendirdiklerini anlatan Yılmaz, "Tahta, küçük sandalye ve masalardan oluşan atık malzemeleri temizleyip boyadık ve kitaplıkta kullanmak için yerleştirdik. Böylece renkli ve örnek alınabilecek bir kitaplık kurmuş olduk" dedi.
 
 Yılmaz, kitaplığı genişletmeyi amaçladıklarını, bunun için kitap bağışlarını beklediklerini söyledi.
 
İÇERİ DEVAM VERELİM
 Yenişehir Halk Eğitim Merkezi'nde vatandaşların getirdiği kitaplarla bir kitaplık kuruldu. Halk Eğitim Müdürü Hüsnü Yılmaz, kursiyerlerin ve vatandaşların okuyup elinden çıkarmak istediği kitapları getirerek kendilerine teslim ettiğini belirterek, "Gelen kitaplardan bir kitaplık oluşturma fikri oluştu. Tahta, küçük sandalye ve masalarla meyve kasalarından oluşan bir ortam oluşturduk. Bu atık malzemeleri temizleyip boyadık ve kitaplıkta kullanmak için yerleştirdik. Çok değişik bir görünüm kazandı. Böylece çöpe gidecek malzeme ve kitaplarla güzel, renkli ve örnek alınabilecek bir kitaplık kurmuş olduk" dedi.
Halk Eğitim Müdürü Yılmaz, kitap bağışlarını beklediklerini sözlerine ekledi.

 
Kaynak : ÖZEL HABER / EBRU ERGÜL
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat