PARALI ASKERLER, UCUZ KAHRAMANLAR VE ŞEHİTLİK

28 Mart 2022 17:21
A
a
Kıymetli okuyucularım.
Şu paralı askerler mevzusuna bir türlü aklım almıyor. Ben onların "Şerefli asker" sözünü kirlettiklerine inanıyorum. Onlara 'asker' yerine 'kiralık kobay' dense daha isabetli olur diye düşünüyorum. Bu kobayları kiralama zilletine düşen sözde devlet başkanı bilinen sahte kahramanları da kınıyorum. Ucuz kahramanlar, slogan borazanları şehit de olamazlar, gazi de olamazlar. Dün Çeçenler'in verdiği İstiklal mücadelesine bak. Bir de bugün Rusya'nın (Putin'in) safhasında yer alan Çeçenler'e bak. Dudayev'i rahmetle anarken bunları nefretle kınıyorum. Marmaraereğli'sinde müftüyken emlak konutları yanına yaptırılan bir camiye komisyon başkanı olarak Şehit Dudayev Camii isminin verilmesini teklif etmiştim. Başkanlık da onaylamıştı. Dudayev'in ismi hala orada yaşıyor. Rus Ordusu'na katılan, bir de utanmadan ki İslam'ı istismar eden Çeçenler kim diye meraklandım. Nerede Dudayev nerede bu satılmışlar? Onları Molla Mustafa Barzani'nin, Şıh Said'in adamlarına benzetiyorum. Bizde de ara sıra ucuz kahramanlar çıkıyor. Tarihi incelerseniz Kurtuluş Savaşı'ndan kaçanların tamamı eşkıya olmuş savaşa katılanların geride bıraktıklarına zulmetmişlerdir. Savaş bitince birçoğu yaptıkları soygun ve vurgunlardan elde ettikleri imkânlarla bey ve ağa unvanı ile anılmışlardır. Onların beyliğine de ağzına da tüküreyim.

Kıymetli okuyucularım.
Barış havarisi geçinen sürekli insan haklarından bahseden emperyalistlerin sloganlarını bir tarafa bırakıp uygulamalarına bakılırsa nasıl bir cani olduklarını görürsünüz. İşte Amerika, işte Rusya ve İşte onların figüranları. Kobay olarak kullandıkları insan kılıklı katiller ise ayrı bir problem. Bu beslemelerin çorba ve yağlı kemik karşılığı yaptıkları zağarlık kuduz itlerin saldırısı gibi bir şey. Bütün bu olanları bitenleri izleyince gözümün önüne mehmetçiklerimiz, şehitlerimiz, gazilerimiz ve Mustafa Kemal Atatürk geliyor. Daha gerilere gidersek Bedir, Uhud, Hendek savaşlarını görürüz. Ordu'nun en önünde Hz. Muhammed (s.a.v) biraz berilere gelirsek beyaz atının üzerinde ordunun başında korkaklar, ürkekler, karısından ayrılmak istemeyenler evlerine dönsün diye Alpaslan gazileri görürsünüz. Yeter ki bakmasını bilelim.

Kıymetli okuyucularım.
Müslüman Türk Milleti'nin tarihi şerefle doludur. O şereflerin sembolleri sekiz buçuk yıl hiç izine gelmeden askerlik yapan Müstecip Onbaşı'lar, dört buçuk yıl izinsiz askerlik yapan babam Yusuf Çavuş'lar ve Abdi Dedem gibi kahramanlardır. Değilse yumuşak koltuklarda, rahat döşeklerde köfte, kebap sofralarında ucuz sloganlar atarak kahraman olunmaz. "Para biriktiriyorum, tasarruf etmem lazım, askerlikten yırtmam için para lazım" diyenlerin sayıları Bir hayli arttı."Askerlik yapmayana kız verilmez" diyen milli sevda törpülendi. "Haydi oğlum haydi git ya gazi ol ya da şehit. Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım şu yaralı bağırma kara taşlar çalayım" diye haykıran ruh hala vardır. Ucuzcular hariç tutulsun.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat