Milli devlet ve kozmopolit devlet

7 Ekim 2022 17:53
A
a
Kıymetli okuyucularım. Sağlıklı bir milletin, sağlıklı bir milli devletin; kültürü, dili, dini, edebiyatı, musikisi, ahlaki değerleri ve soyu birlik beraberlik ve idealizm ifade eder. Boylar oymaklar bazı farklılıklar kültür zenginliğidir. Bu sebepten dolayı diyorum ki; Lazım, Çerkezim, Arnavutum, Gürcüyüm, Romanım ve Kürdüm. Anadolu teknesinde böyle yoğrulmuş hamurum. Piştim millet fırınında, Müslüman Türk doğdum. Bazıları(çarpık fikirliler) bu tezi inkar ederler. Özellikle emperyalist, komünist ve kapitalist mihraklar bu tezi savunmazlar. 
Toplumda onlar korkunç ve tehlikeli çehrelerini(açık ve sinsi çalışmalarını) görmeden onları tanıyamaz. Mesela Amerika bir devlet ve millet değildir. Devletler ve milletler birliği iddiasında olan kozmopolit bir yapıdır. Kaç din, kaç ırk, kaç kavim olduğu belli değildir. Kendi aralarında boğuşma halindedirler. Oluşturdukları lobiler bunun en açık örneğidir. En hızlı teşkilatlananlar ise Yahudi lobileridir. Yahudi milyarderlerin, Yahudi entelektüellerin partilere hakim olduğu açıktır. Bir bakıma Büyük İsrail Devleti durumundadır. Afrika’dan, Avrupa’dan ve diğer Asya bölgelerinden getirilenler ikinci sınıf hatta üçüncü sınıf durumundadır.
Kıymetli okuyucularım. ABD büyük bir insan deposudur. Yahudilerin ve kısmen de Yunan’ın kontrolündedir. Tespitlere göre 167 din bir o kadar dil, bilmem kaç renk insanın bulunduğu ABD asla bir devlet değildir. Sovyetlere gelince zalim çarlar döneminde bir millet hapishanesi durumundadır. Halen bir Slav emperyalizmi hakimdir. Orada da bir Yahudi cemaati vardır. Ancak ABD gibi başarılı olmamışlardır. Savaşı sürdürmektedirler. Bir kısım para baronları da İsviçre’yi örnek göstermektedirler. Onlara göre bir milletin dinde, dilde, sanatta, ahlakta birleşmesine gerek yoktur. Farklı din farklı dil ve farklı cemaatlerin kantonlar halinde (gruplar olarak) barış içinde yaşadıklarını ısrarla savunurlar. Gerçekten de öyledir. Dünyanın kapitalistleri, zenginleri ve para baronları sahip oldukları paralarını emniyetle sakladıkları bankanın bulunduğu devletçik İsviçre’dir. Aynı zamanda kentlerinde mazlum milletlerin fakir fukara sömürülme, paylaşılma planlarının yapıldığı ve hazırlandığı sakin tehlikesiz eğlencesi bol, zengin bir tabiatı bulunan beynelminel bir siyaset piyasası ve devletlerin alınıp satıldığı (yıkılıp yapıldığı) bir borsadır. Bu özelliği korudukça yaşaması müsaade edilecektir. Bunları dile getirirken Türkiye’den de İsviçre’de, İngiltere’de ve bazı ülkelerde parası olan kapitalistlerin sayısı az değildir. Türk Milleti onları öğrendiği gün onların yüzüne tükürecektir. Onlar da bunu rahmet bilecektir. Bilmem anlatabildim mi?
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat