9 Temmuz 2020 16:48
-A +A
Zekeriya Kılıç

Zekeriya Kılıç

İNSAN KILIKLI VİRÜSLER VE...

Dışarıdan görenler, kılık kıyafetlerine bakanlar, sözlerine aldananlar bunları insan zanneder. Bunlara hayvan demek bile, hayvana hakaret olur. Çünkü hayvanlar âlemi içgüdüleri itibari ile çok kere pisledikleri yerleri bile gizlerler. Rahmetli babamın bir sözünü hiç unutmuyorum; “Oğlum köpeğin iyisi harmana, kapıya pislemez” derdi. Sözün sebebi ise yakın bir köyümüzde meydana gelen ahlak dışı bir hadiseydi. Şimdilerde “Ahlaksızlar, moda sayılmaya başlandı.” Hem suçlu hem de güçlü olanların sayıları günler geçtikçe artıyor. Zibidiye; “Oğlum maskeni tak, çevreye zararlı oluyorsun” denildiğinde, bir sürü eften püften bahanelerle kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Maskeler moda olarak, elde tespih gibi sallanıyor. Kullanıp atılanları ise sokaklara, sulara atıyor. Plajlarımızın diplerinden bile yüzlerce maske, eldiven e hijyen kutuları çıkıyor. İster istemez “Vay yobazlar, vay insan kılıklı toplum düşmanları, ay ahlaksızlar” diye haykırasınız geliyor.
 
Bunların çoğu asri geçinen, çağdaş yobazlardır. Tip olarak, hepsi düzgün, kibar, şık hepsi koket, nazik görünürler. Gerçekleri bilmeyenler bunları gıpta ile izlerler. Bunların birçok ecili bicili şeyleri sahtedir. Bunlar hak, hukuk tanımazlar. Bunlar kullardan utanmazlar. Allah’tan korkmazlar. Bunlarda ar, hayâ, namus gibi kavramlar hiç gündeme gelmez. Bunlar piyasada lüks görünürler. Saçları, kirpikleri, yanakları, dudakları her şeyleri denk, hepsi de renk renktir. Zannedersiniz ki çok kibar insan, çok kibar aile. Merhum Osman Yüksel Serdengeçti bunları şu sözlerle tarif ediyor; “Oğlan züppe, kız hoppa, ana sürtük, baba kaz. Bundan daha ahenkli bir aile olamaz” diyor. Nasip olursa okuyucularımla onun “Asi Aile” isimli, her birisi iki sıralı olan 85 mısralık şiirini paylaşacağım. İnsan kılıklı virüslerin her halleri taklittir. İsimleri bile doğru söylemezler. Zekiye, Kiki derler. Feriha’ya Feri derler. Mimide, Mediha demekmiş. Yani bunlar yarı Türk, yarı Frank. Bunlardan gelen nesil vatana, millete faydalı olur mu siz düşünün. Çünkü bunlarda Müslümanlık kaygısı, Türklük duygusu yoktur. 
 
Allah rızası için toplum olarak bu virüsleri iyi tanıyalım. Bunları uyaralım. Yanlışlar karşısında susarak, dilsiz şeytan olmayalım. Rabbim hidayet versin. Âmin.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti