İnkarcı Yahudi ve münafıklar

3 Ocak 2023 15:51
A
a
Kıymetli okuyucularım,
Dünya tarihine bakıldığında; müşrikler, münafıklar ve Yahudiler olarak üç kısım inkarcılar karşımıza çıkar. Bunların en tehlikelisi Yahudi ve münafıklardır. Mesela Müslümanlar, Mekke Dönemi’nde müşriklerle mücadele etmişlerdir. Medine’ye hicretten sonra müşriklere iki sınıf inkarcı daha katılmıştır. Yahudiler ve münafıklar. Müslümanlar, Medine’ye hicret etmeden önce oradaki halka üstünlük sağlamış olan Yahudiler onları sömürüyorlardı. Müslümanlar, Medine’ye geldikten sonra Yahudiler haksız kazançlarından vazgeçmek zorunda kaldılar. Bunun üzerine bir kısım Yahudiler iman etmedikleri halde Müslüman olduklarını söylemişler ve İslam toplumunun içine girmişlerdir. İşin garip tarafı ise kendi inançlarından vazgeçmeden Müslümanmış gibi görünerek topluma zarar vermek için ellerinden geleni yapmalarıdır.
 
Kıymetli okuyucularım,
Taktikler pek değişmemiştir. Nasıl ki Bedir Savaşı’ndan sonra Müslüman olduğunu ilan eden Yahudi Abdullah b. Ubey münafıklığına devam edip nifak ve ihanetlerine ölünceye kadar devam etmiş ise ondan sonraya kalan arkadaşları da aynı ihanet ve fitne hareketlerine devam etmişlerdir. Müslümanların aleyhine ve zararına olacak her türlü entrikaya devam etmişlerdir. Burada dikkat çeken hadise şudur; adamın adı Abdullah’mış, Salih’miş, ya da Hasan Hüseyin’miş fark etmez. Bu münafık ve Yahudi takımları dün de öyleydi bugün de öyledir. Hatta Hz. Ömer’in (R.A) tabiriyle bir kişinin camiye girip çıkması, namaz kılması o kişinin iyi olduğunun işareti değildir. Komşuluğu, alışverişi ve yol arkadaşlığı önemlidir. Çıkar ve menfaatler uğruna nice tipler vardır ki, onlar koynumuzda yılan beslemeye benzer. İşte Filistin’de olanlar, işte Suriye’de ve diğer ülkelerde çevrilen dolaplar bunlara örnektir.
 
Kıymetli okuyucularım,
Kuran-ı Kerim’de Yahudiler ve münafıklar için birçok mesaj vardır. Bunlar iki yüzlü, inkarcı, yalancı, sözünde durmayan, iftiracı tiplerdir. İşlerine geldiği gibi konuşan, söylediklerini değiştiren, çıkarları için sizden görünen sahtekarlardır. Onlar sözlerinde durmaz, antlaşmalara sadık kalmazlar. Yenilgi alacakları anda sizden görünürler. Bu bağlamda Rabbimiz, Müslümanları uyarmakta ve “Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse şüphesi O, onlardan sayılır. Allah ise zalim kavmi doğru yola çıkarmaz.” (Maide Suresi, Ayet 118) Yahudiler, Allah’ın Resulü Peygamberimiz (S.A.V) için alay ederek ve gülümseyerek “Ey çoban” ifadesini kullanmışlardır. Sonuç itibariyle Müslümanların (Türk Milleti dahil) içimizdeki ve dışımızdaki Yahudi ve münafıklara karşı uyanık ve çok dikkatli olmaları lazımdır. Ama heyhat nerede o dikkat.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat