24 Mart 2020 18:20
-A +A
Kübra Çukur

Kübra Çukur

HER ŞEYİN BAŞI KARDEŞ OLMAMIZDIR

Bedenin havaya, suya, ekmeğe ne kadar ihtiyacı varsa bir o kadar da kardeş olmaya ihtiyacı vardır.

Kardeşliğin yükü ağırdır, her omuz taşıyamaz. Kardeşliğin anlamı çok başkadır, hem sözlükte bulunmaz. Evet  insanlığın mayası ruh ve kalbiyle birlikte inancı neyse odur. Bizim mayamız islamdır elhamdülillah, açlığını susuzluğunu nasıl hissettiyse ruhun ve kalbin atışını da aynı hisseder. Çünkü mayamızda islâm vardır, bir kardeşi diğerinden ayırmayız.  Bu toplumun mayasında din vardır. Kardeşlik, din kardeşliği olunca  kardeşliğe doyum olmaz.
Sevgili arkadaşlar insanlığın en önemli olduğu mevki güvenilir olmasıdır. Birinin seni yarı yolda bırakmayacağını bilmektir güven. Güvenin olduğu her yol huzura, sevgiye, mutluluğa erişilen bir yol olmalıdır, biz gerek dilimizle, sözümüzle yapmış olduğumuz işlerle, güven veren bir gençlik olmalıyız.
Mesala biz gençlerin çok  güvenilir olmaya ihtiyacımız vardır, hatta bunun için güvenlik birimleri, güvenli ortamlar oluşturmalıyız. Çünkü gelecek nesil bize emanettir.
Bize kendi ideal ufuk hedeflerimize, çevremize verebildiğimiz güvenli yollardan yürümek durumundayız. Bizim mayamız inandığımız yolda güvenli kardeşliktir. Arkadaşlar önümüze çıkacak sorun ve problemleri bizlere güvenen çevremizde ki arkadaşlarımızla, dostlarımızla,kardeşlerimizle aşabiliriz. Hem insanlık, hem medeni kânun, hem de bizi biz yapan güvenilir kardeşliğe olan inancımızdır. Bugünlerimiz bizim için harikâ bir fırsattır, çok çalışmak gelecek ufkumuzu bir yol haritası haline çevirmektir .
Aksi halde bu günlerimizi bir daha bulamayabiliriz. Okulumuzu, okuldaki vaktimizi, aile ve okulumuz arasındaki bizi, yani kendimizi bulamayabiliriz.
Bizlerden bir işler bekleyen velilerimiz, vatanımız, inandığımız davamız için çok çalışmalıyız. Evet arkadaşlar eğer mayamız sağlam ve temizse gelecek hedeflerimizde o kadar temiz ve güvenli olacaktır. Maya aynı vücudumuzda ki ruh gibidir, millî manevi ruh iyiliğe doğru ne varsa onu yaşatır, elbette çalışırsak başaracağız. Başarmanın sırrının da çalışmaktan geçtiğini unutmamalıyız.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

r.özil

00:23 25 Mart 2020

düşüncelerin gayet iyi ve mantıklı.
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti