Hakikatler ve sahtekarlar

20 Ocak 2023 15:31
A
a
Kıymetli okuyucularım,
 Tarihin her döneminde hakikat kapılarını açmak açık tutmak isteyenler zulme uğramışlardır. Hakikat kapılarının açıldığı süreler ise çok kısa olmuştur. Mesela idraksizliğin ve küfrün zirveye çıktığı insanların kendi yaptığı putlara taptığı zamanlar dünyayı şereflendiren mübarek insan Hz. İbrahim (A.S.), Nemrut ve adamlarını haşa Allah diye secde ettikleri cansız ve güçsüz maddeden oluşan putları kırdı. Bu yüzden Hz. İbrahim (A.S.) ateşe atıldı. Ateşi gül bahçesine çeviren ilahi kudreti tanımayanlar putlara secdeye devam ettiler. Şimdilerde nemrutların taklitçilerini yazsak hangi kitaba sığarlar ki. Onlar azalmadı çoğaldı. Hz. İbrahim (A.S.)’in izniyle kaybettik. Yine insanları Allah’ın kitabıyla hak ve hakikate çağıran Hz. İsa (A.S.) çarmığa gerildi. O’na ve getirdiğine küfredenler O’nun çarmıhtaki duruş şeklini putlaştırdılar. Hala tapıyorlar. Şekilcilikten ileri geçemediler. Aslında Hz. İsa böyle bir din getirmemiştir. Ama hac için ölenlerin ve öldürülenlerin hesabı belli değildir. Peki peygamberler sultanı Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in ve O’na inananların çilesi. İşkenceler, eziyetler, hakaretler, yurdundan kovulmalar. Ebu Cehil, hakikatten aydınlıktan ve hakikat kapısını açık tutmaktan ne anlar ki? O’nun gayesi hak ve hakikat kapılarını kapatmaktır.

Kıymetli okuyucularım,
 Günümüze baktığımızda Nemrut’un, Ebu Cahil’in, Firavun’un, Garun’un çıraklarının hala yaşadıklarını görmek mümkündür. Hem de istemediğimiz kadar. Taş, toprak ve benzeri putların yerini para makam, mevki ve kapitalist putlar aldı. Açmak bir tarafa hak ve hakikat kapısına yaklaşmak bile suç oluyor. Sizce de öyle değil mi? Ancak dostlarına hakikat kapısını açmak isteyenlere asla korku yoktur. Bunun da örnekleri çoktur.

 
1000
icon
İbrahim Ethem 22 Ocak 2023 09:26

Hocam bu yazı tam isabet Sinan ateş kardeşim in katli isim vermeden ancak böyle yazılabilirdi sizi hedef yapan duruma düşmemeniz takdir edilir Allah cc razı olsun kardeşim

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat