Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Gençlik bu hızlı değişimin neresinde?

23 Haziran 2020 17:04
A
a
Evet önemli bir sürecin rotasız kaptanları olamayız. Bu hızlı gidişin, hızlı pratik dönüşümü olmalı. Göründüğü üzere günümüzün gençliği ve hatta orta yaştaki büyüklerimizin bile internet mahkumu olduğunu görüyoruz.

Büyük bir bölüm bu bağımlılıkta işlevsiz bir sürece doğru hızla ilerlemektedir. Günlük rutin işlerini bile aksatan, çalıştığı işini bile yapamaz hâle geldiği görünmekte. Bu sebepten olsa gerek, iş yerleri bile bu işletmede telefon kullanmak yasaktır gibi tabela astıklarını duyuyoruz, görüyoruz. Elbette ev işleri bile bu acı durumun içerisinde, biz gençlik bu sürede nerelerdeyiz diye baktığımızda derslerimizi yaptık mı?  Sonrasında biraz annemize veya babamıza yardım ettik mi? (Bu durum önemli sevgili arkadaşlar)   

Bilimsel anlamda herbirimiz ülkemiz ve gelecek neslimiz için biz genç beyinler her alanda başarı sağlama hedefine odaklanmalıyız. Aksi durumda bu internet bu gençliği bitirecek, video fenomenliği değil, toprak uzmanı olmalıyız. Çok basit gelebilir, kaliteli buğday üretmek için çalışmak gerekir. Biz daha yolun başındayız elbette uzun bir yol bizi beklemekte bu yolculukta istiyoruz ki bu çağın gençleri, asrın genci olsun. Hatırlarsınız belki,  bir dönem ülkemiz için bazı lise ve üniversiteler mezun bile vermediler sadece beka için ruhları şad olsun. Bir hatırlatma daha yapmak istiyorum sınır bölgemizde şehit olan askerimizin anne, babası gözyaşları dökmek yerine vatan sağ olsun, bir evlâdım daha var o da bu vatana feda olsun derken o şehidimizin kardeşi ben abimin görevini tamamlamak istiyorum gerekirse bende şehit olurum diyen bir ruhun, medeniyetin bireyleri olmak ne gurur verici değil mi? Hal böyleyken biz neler yapmalıyız geleceğe mühür vurmak istiyorsak bilim üzerinde çalışmalıyız, üretmeliyiz toprakla konuşmalıyız. Kimimiz bilimi, kimimiz üretimi herbirimiz bir şeyler yapmalıyız. Denedim olmadı, yaptım olmadı, kimse destek vermedi bahaneleri boş bir bahane çünkü her bir deneme bir sonrakinden daha iyi olacaktır. Bilim yolculuğu sabır ister, sabır ise öyle durup beklemek değil tam tersine daha güçlü mücadele etmektir. Biz bu ülkenin eli, kolu, gözü, kulağıyız yani hep birlikte olursak büyük ülke oluruz. Gelin sevgili arkadaşlar bu çağın gençleri biz olalım tarih bizi yazsın üreten gençlik, tüketen değil. İnternet batağında yok olan değil, engin denizlerde şahlanan bir gençlik olma umuduyla hep beraberiz.
 


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı