Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

FETÖ’NÜN TEMELLERİ NE ZAMAN ATILMIŞ BAKALIM -1

15 Eylül 2021 15:50
A
a
Kıymetli Okuyucularım
Şişirme balon gibi konuşanların bilmesi gereken çok gerçekler vardır. Milletimizin ve devletimizin başına bela olan, yıllardan beri gündemden hiç düşmeyen ya da düşürülmeyen ‘fetö’ meselesinin temelleri Mustafa Kemal Atatürk’e ve cumhuriyete karşı olanlar tarafından Kurtuluş Savaşı ve milli mücadele yıllarında atılmıştır. Mimarı ise adını sıkça duyduğumuz, çoğu kimseler tarafından hürmetle, saygıyla anılan ve ‘üstad hazretleri’ diye yad edilen ‘’Saidi Nursi’’dir. Asıl adı ise ‘’Saidi Kürdi’’dir. O dönemlerde Anadolu’daki Rum azınlıkları kışkırtan, isyanlara sevk eden Mavri Mira Cemiyeti’’nin kurucusu olan Patrik Athenagoras, aynı zamanda isyancı Rum çetelerin başıdır. İşte Saidi Nursi, Müslüman Türk devletinin düşmanı olan bu hain patriğin, gizli Müslüman olduğunu iddia edecek, söyleyecek kadar ileri gitmiştir. Kıbrıs meselesinde bile Time ve Fortuna dergileri, EOKA’nın eli kanlı katilleri, Makarios denilen alçağın, papaz bozuntusunun ve diğer papazların Patrik Athenagoras’dan talimat aldıklarını yazmıştır. Saidi Nursi, bu hain patriği şöyle anlatmaktadır. ‘’O gün Fener Rum Patrikhanesi’ne gittim. Patrik Athenagoras’ı ziyaret ettim. Kendisine hitaben, siz Kuran’ı Allah’ın kitabı, Hz. Peygamberi de kabul etseniz ve Hristiyanlığın da din-i hakikisiyle amel etseniz ehli necat olacaksınız(kurtuluşa ereceksiniz)’’ dedim. Patrik de ‘’Ben kabul ediyorum’’ dedi. ‘’Dünyadaki diğer ruhani reisler(liderler) kabul ediyor mu?’’ dedim. ‘’Onlar kabul etmiyorlar’’ dedi. Beni de gayet hürmetle karşıladı. Bakınız, İsmail Tezer. Mehmet Emin Birinci ile röportaj. Yeni Asya 23 Mart 2005.

Kıymetli Okuyucularım
Saidi Nursi Amerika ile ilgili şunları söyler. ‘’Kürrei Arzın(yeryüzünün) en büyük devleti Amerika’nın bütün kuvvetleriyle din hakikatlerine taraftar çıkması ve İslamiyet ile Asya ve Afrika’nın saadet ve sükunet ve müsalaha(sulh ve barış) bulacağına karar vermesi ve yeni doğan İslam devletlerini okşaması, teşvik etmesi ve onlarla ittifaka(birlikteliğe) çalışması kırk beş sene evvel olan, müddeayı(iddiayı) ispat ediyor, kuvvetli şahit olur.’’ Bakınız-Tarihçe-i Hayat, 88 Arabi Hutbe-i Şemsiye eserinin tercümesi. Birinci kelime, Haşiye-İçtimai(toplumsal) reçeteler 11/101. Ayrıca Hoş geldin Atatürk. Sayfa 665-667. Prof. Dr. Haydar Baş. Papaz Thomas Michel’in Saidi Nursi’nin İslam tarihinde ilk defa Hristiyanlara şehadet mertebesi lütfettiğini(verdiğini) keşif ve ilan ederek kendisine methiyeler düzmesi, kolay izah edilemez. Bu tehlikeli ve sinsi aşk, papalık misyonunun bir parçası olmaktan gelmektedir.

Kıymetli Okuyucularım
Bu kirli ve sinsi sevda, karşılıklı olarak meyvelerini vermiştir.10 Şubat 1998 tarihinde Fethullah Gülen tarafında papaya sunulan mektup, bu bağlamda önemlidir.’’ Diyalogçu Nurcular’dan Müslüman rahipler, Nurcu papazlar türediği gibi Hristiyanlar arasında da Hristiyan Nur talebeleri türemiştir.’’ diyerek Saidi Nursi’nin misyonerliği özetlenmiştir. Bakınız. 4 Eylül Hürriyet Gaz. Yıl 2000. 15 Aralık 2001 Milliyet Gaz. Tempo Dergisi ve 28 Mart 2005 Zaman Gaz. Birilerine sormak lazım. Fetö’nün temelleri ne zaman ve nasıl atıldı? Bu ihanet şebekeleri kimlerin kucağında palazlandı. Vicdansızca Atatürk’e atılan iftiraların altında hangi kirli planlar vardı…

DEVAM EDECEK. Lütfen takip ediniz.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı