Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

BİRBİRLERİNE İFTİRA ATANLAR KAÇ GRAM DİNDAR

12 Temmuz 2021 16:26
A
a
Kıymetli okuyucularım. Toplumda müzmin ve bulaşıcı bir hastalık var iftira atma hastalığı. Öyle yaygın öyle çirkin bir hal almış ki tesbih çeker gibi iftiralara sıralaması yapanlar var. kuran-ı Kerim'i incelerseniz 11 tane ayetin iftira ile ilgili olduğunu görürsünüz. Yalan söz ve iftira Allah Resulü'nün en çok nefret ettiği ve üzüldüği çirkinlik. Yüce Rabbimiz Nahl Suresi'nin 56-87-105- 116. ayetlerin de, Ankebut Suresi'nin 12 - 13. Ahkaf Suresi'nin 27-28. Kasas Suresi'nin 75. Hüd Suresi'nin 50. Araf Suresi'nin 52. ayetlerinde iftiranın ne kadar çirkin ve ne kadar düşük bir şey olduğunun haberini veriyor. Peygamberimizin hayatı incelendiğinde ömür boyu iftiraya maruz kaldığını görürüz.
Kıymetli okuyucularım. Birisine iftira atmak için ya çok cahil ya da çok kinci ya da çok zayıf bir imana sahip olmak lazımdır. Çünkü Müslüman kişi iman sahibi olduğunu iddia eden insan bilmez mi ki birisine iftira atarsan sözün gittiği yere kadar dil pabuç gibi, lastik gibi uzatılacak. Boyuna ateşten halka geçirilecek. En çok dikkatimi çeken konu ise iftira hastalığına yakalanan kişilerin daha çok dindar ve muhafazakar geçinenler arasında çıkması. Hele siyasi üslup ve siyasi söylemlerde ağızlardan çıkan ifadeler meclis arşivlerinde bir çeşit söz enkazı, söz salyası olarak kalacaktır. Şanlı Peygamberimize Miraç'ta gösterilen 12 sınıf, 12 gruptan birisi de müfteriler, iftiracılar ve yalancılar olduğu kitaplarımızda açık-seçik bellidir. Şimdi sormak istiyorum ve okuyucularına da paylaşmak istiyorum. Bu iftira ve yalan makineleri kaç gram Müslüman, bunlar nasıl Mümin? Açın ilmihalleri, helali haramı öğrenin. Hatta o güzel eserler de bir başlık vardır, "Haram yollardan kazanç elde edenlerden o yolla kazanan kimselerden alışveriş yapmayınız" denilmektedir. Bakınız Diy. İş. Bşk. İslam İlmihali Cilt 2. Sayfa 376. Orada çok önemli ve çok ciddi bilgiler mevcuttur.
Kıymetli okuyucularım. Kin, haset, ayrıştırmak ve bölüştürmek samimi Müslüman’a göre değildir. Müslüman’ın secdesi ile şeytanın secdesini biz ayıramayız. Ancak Allah c.c. ayırır ve bilir. Ahlak ilmi diyerek şeytanın filmini izlemekten kurtulmayanlar şu gerçeği unutmasınlar. Bir insan için onurlu ve şerefli yaşamak en üst basamaktır. Doruk noktasıdır. Çok zengin olmak çok para ve mal sahibi olmak şerefli ve onurlu olmak değildir. Belki yeni yetişen neslimiz, gençlerimiz bilmezler. Bu ülkede yani Türkiye'de genelev patroniçesi olan bayan Manukyan vergi rekortmeni olmuştur. Hatta bir konuşmasında çok çirkin ve çok ahlaksız, kabulü mümkün olmayan şu sözü bizi yaralamıştır. "Elimde olsa bütün Türk kızlarını genelevde çalıştırırdım." Bu zillete, bu alçaklığa evet denilebilir mi? Efendim hacca gitmiş, umreye gitmiş, beş vakit namaz kılıyormuş, dindar, muhafazakar, milliyetçi adammış. Hadi oradan.
 sen de... Kazancı helal mi, doğru ve dürüst mü adalete ve kanunlara uyuyor mu? Ben ona bakarım. Bizdenmiş, bizim partiden, bizim görüştenmiş bizi ilgilendirmiyor. Zerre kadar hayır, zerre kadar şer! Zamanı geldiğinde hesaplar sorulacaktır. İftiralar sırıtacaktır.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı