Aslandan it, itten aslan doğmaz

Her canlı kökü üstü biter, her canlı soyuna göre doğar, eğer iti aslan yapmak için uğraşırsanız boşuna uğraşmış olursunuz, it ittir, aslan aslandır.

15 Aralık 2020 16:57
A
a
Bu işin mimarı yüce Allah'tır. Kemiğin üstündeki et, tıpkı taşın üstündeki toprak gibidir bütün toprağın altında yanında arkasında önünde mutlaka bir taş yığını vardır. Toprak belki de bütün gücünü taştan alıyordur. Tıpkı kemiğin üstündeki et olduğu gibi, bütün et gücünü kemikten alır, kemik olmasa et ayakta nasıl duracak? Yaradan öyle yaratmış ki uzakta mucize aramaya gerek yok, biz insanlar bir mucizeyiz. 
 
Kuyudaki Yusuf’u biliyoruz, balığın karnındaki Yunus’u biliyoruz ama anne karnındaki havuzda insanın nasıl yaşadığının hikayesini hiç yazmadık değil mi?
 
İşte mucize bizleriz. Arife tarif olmaz demişler, aklın sınırı yok ne kadar düşündüğüne bağlı, omurganız kemikle şekillenmiş, üstü etle güzelleşmiş, insan iskeletini düşünün bir de etli halini… Her şey dengi dengine. 
Tıpkı taşın üstünde öncesinde de olsa toprağın olması o taşın yeşermesine vesile olur değil mi? 
İnce ince ağaçların büyümesine vesile olacaktır. Her cins her canlı kökü üstü büyür ve aynı yolda yürür, işleri karıştırmak doğru değil, kainatın yaratıcısı yüce Allah her bitki her canlıyı denge usulü yarattı, yerine göre, mevsimine göre, baharına göre şekillenir. Onun için kendi kendine bir alanda zamanını harcar, başka alanda kendisine yer bulamaz...
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı