Köylerin ihtiyaçları Büyükşehir gündeminde

Yenişehir 31 Mayıs 2022 12:08
Videoyu Aç Köylerin ihtiyaçları Büyükşehir gündeminde
A
a

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li Üyesi Tayfun Sırman, son toplantıda Yenişehir'in bazı köylerinin ihtiyaç ve taleplerini gündeme getirdi.

Yenişehir Belediyesi ile Büyükşehir Belediyeleri Melis Üyesi Tayfun Sırman verdiği soru önergesinde ilçenin Eğerce Köyü'nde bir düğün salonu ihtiyacı olduğunu belirtti. Sırman bu köyde ayrıca bir muhtarlık binasının eksikliğinin hissedildiğini kaydetti.  

TERZİLER KÖYÜNÜN TALEPLERİ
Sırman ayrıca yine Yenişehir Terziler Köyü'ne gerçekleştirdikleri ziyaretler sırasında köy halkının bazı taleplerde bulunduğunu ifade etti. Sırman, "Terzilerliler, köylerine çok amaçlı düğün salonu, köy konağı ve muhtarlık binası kazandırılmasını istiyorlar" dedi.
Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Tayfun Sırman, son meclis toplantısında Yenişehir Eğerce Köyü'nün ihtiyaçlarını dile getirdi. Sırman verdiği soru önergesinde Eğerce Köyü'nde bir düğün salonu ihtiyacı olduğunu belirtti. Sırman bu köyde ayrıca bir muhtarlık binasının eksikliğinin hissedildiğini kaydetti.
Sırman ayrıca yine Yenişehir Terziler Köyü'ne gerçekleştirdikleri ziyaretler sırasında köy halkının çok amaçlı düğün salonu, köy konağı ve muhtarlık binası taleplerinin olduğunu kaydetti.
Yenişehir Ovası'ndaki tarımsal potansiyele dikkat çeken Sırman, tarımsal faaliyetlerin desteklenmesi gerektiğini vurguladığı bir diğer soru önergesinde ilçeli çiftçilerin ürünlerinin aracısız biçimde yurt içi ve yurt dışı pazarlara sunulması için ne gibi faaliyetler yapıldığını sordu.
Çeşitli vesilelerle ilçeye bağlı köylere ziyaretlerde bulunduklarını anlatan Sırman, bu ziyaretlerde vatandaşlardan kendilerine anlatılan talep ve dilekleri yetkililere ulaştırmayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

 
Kaynak : ÖZEL HABER / ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat