Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Kitap bağışı kampanyası Yenişehir'de de başlatıldı "BİR KİTAP BİR UMUT"

Yenişehir 3 Haziran 2021 12:58
Videoyu Aç Kitap bağışı kampanyası Yenişehir'de de başlatıldı "BİR KİTAP BİR UMUT"
A
a

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca Ceza İnfaz kurumları kütüphaneleri için başlatılan kitap bağışı kampanyasının Yenişehir'deki tanıtımı törenle gerçekleştirildi.Özel Haber: Kaan KOÇAK

 Törende konuşan İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Emre Tunay şunları kaydetti: Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca Ceza İnfaz kurumları kütüphaneleri için başlatılan kitap bağışı kampanyamızın tanıtımına hoş geldiniz. Kampanyanın amacı hükümlü ve tutukluları topluma kazandırmak, yeniden suç işlemelerini önlemektir. Tüm ülkemizde olduğu gibi Yenişehir ilçemizde de cezaevi kütüphanemize, kurumlarımızı ve vatandaşlarımızı kitap bağışına davet ediyoruz. Kitaplar hayatımızı değiştiren, geliştiren en yakın yol arkadaşlarımızdır. Cezaevinde bulunan tüm hükümlü ve tutuklularımızın yapılan kitap bağışlarıyla hayatlarının değişeceğine ve gelişeceğine inanıyorum. 16 Haziran tarihine kadar devam edecek kampanyamızın sloganı 'Bir Kitap Bur Umut' olarak belirlenmiştir. Bağışlanacak kitaplarla kitapların umutlara dönüşmesini diliyoruz."

YENİŞEHİR'DE STANT KURULACAK
     Yenişehir'de önümüzdeki günlerde Heykel önünde bir stant kurulup kitap bağışlarının alınacağı ardından İnegöl AVM'de de bir stant kurulacağı belirtildi.
     Kitap bağışı kampanyasının tanıtım törenine Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Yenişehir Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Yenişehir Belediye Bakanı Davut Aydın, İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Emre Tunay, İnegöl Cumhuriyet Savcısı Hakan Şahin, Yenişehir Cumhuriyet Savcısı Seyda Korkmaz, Yenişehir Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Adliye Yazı İşleri Müdürü İsmail Ağa ve Yenişehir Adliye personeli katıldı. Kampanya 16 Haziran'a kadar devam edecek.

 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı