Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Kapalı pazar yılbaşında

Yenişehir 14 Eylül 2021 11:22
Videoyu Aç Kapalı pazar yılbaşında
A
a

Büyükşehir Belediyesi tarafından Çayır Mahallesi'nde yaptırılan kapalı pazarın açılışı için gün sayılıyor.

"YILBAŞINDA HİZMET VEREMEYE BAŞLAYACAK"
Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa ettirilen kapalı pazarın yapımının tamamlanarak yılbaşında hizmete sunulması planlanıyor. Kapalı pazarın bölgenin en modern tesislerinden olacağını belirten Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, hizmete girmesiyle ilçenin önemli bir eksiğinin tamamlanmış olacağını kaydetti. Kapalı pazarın inşaat alanında çalışmaları yerinde inceleyen Aydın, "Bu tesis yılbaşından itibaren kullanılmaya başlanacak" diye konuştu.


 
İLÇEYE 2'NCİ DÜĞÜN SALONU
Projede kapsamında pazarcılar için sergi alanları, 400 metrekarelik düğün salonu, mescit, zabıta odaları, bebek emzirme odası, kafeterya, gelin odasının bulunduğunu söyleyen Aydın, "İlçe belediyesi olarak 4 bin 272 metrekarelik alana bir düğün salonu kazandırmıştık. Burası ise ikinci düğün salonu olacak. Yılbaşından itibaren halkımızın hizmetine sunulacak. Göreve geldiğimiz günden itibaren kapalı pazar yeri, köylere yapılan içme suyu ve diğer yatırımların toplam değeri 120 milyon liradır. Söz verdiğimiz işler dışında çalışmalarımız devam ediyor” dedi.Bursa’nın Yenişehir ilçesinde 17 milyon lira harcanarak hizmete girecek olan kapalı pazar yeri yeni yılda açılıyor.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’e yaptırılan kapalı pazar yeri bölgenin en modern tesislerinden birisi olacak. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Davut Aydın, “Bu önemli hizmet Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılmaktadır. Başkanımız Alinur Aktaş’a ilçem adına teşekkür ediyorum. Projede pazarcılarımıza ait sergi alanları, 400 metre karelik düğün salonu, mescit, zabıta odaları, bebek emzirme odası, kafeterya, gelin odası yer alacaktır. İlçemize belediyemiz tarafından 4272 metre karelik alana bir düğün salonu kazandırdık. Burası da ikinci düğün salonu olacak. Burası 31 Aralık 2021 tarihinde bittikten sonra halkımızın hizmetine sunulacak” diye konuştu.

Başkan Davut Aydın, “Göreve geldiğimiz 31 Mart 2019 tarihinden itibaren kapalı pazar yeri, köylere yapılan içme suyu ve diğer yatırımların toplam değeri 120 milyon liradır. Söz verdiğimiz işler dışında çalışmalarımız devam ediyor. Bizim sevdamız Yenişehir. Bunun için de halkımızın her daim emrindeyiz” dedi.
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER/ERTAN ADANA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı