Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Kabil Havaalanı'nda korkunç görüntü! Uçağın tekerleğinden insanlar düştü

Güncel 16 Ağustos 2021 15:10
Videoyu Aç Kabil Havaalanı'nda korkunç görüntü! Uçağın tekerleğinden insanlar düştü
A
a

Kabil Havaalanı'nda Taliban'dan kaçmak isteyen insanların yarattığı kaos sürerken gelen son görüntü kan dondurdu. Uçağa binemeyen 2 kişi tekerleklere yerleşti, uçak havaalanınca bu kişiler düşerek yaşamını yitirdi. Uçağın kalkışından hemen önce çekilen bir başka görüntüde ise bir çok kişinin uçağın kanatlarına binmeye çalıştığı görüldü.

Taliban’ın Afganistan’daki ilerleyişi sürerken, birçok ülke vatandaşlarını ve büyükelçilik personelini tahliye etmeye devam ediyor. Tahliye operasyonlarının yürütüldüğü Kabil Havaalanı'nda tüm ticari uçuşlar askıya alınırken, tahliye anlarında çıkan izdiham can kaybına neden oldu.

UÇAĞIN TEKERİNE VE KANATLARINA TUTUNDULAR
Yoğunluğun sabah saatlerinde arttığı havaalanında sivillerin pistte toplandığı görülürken, uçağa binemeyenler canlarını tehlikeye atıp kanatlara ve tekerleklere tutundular. Son görüntü o anlara dair oldu.

UÇAKTAN EVLERİN ÜSTÜNE DÜŞTÜLER
Uluslararası basına yansıyan görüntülerde, uçağın tekerlek bölgesine tutunarak kaçmaya çalışan 2 Afgan vatandaşın civardaki evlerin üzerine düştüğü görüldü.

Bir çok kişi de uçağın kanatlarına binmeye çalıştı.

Taliban ise Kabil Uluslararası Havalimanı'nın girişine gelerek, halktan evlerine dönmesini istedi ve şu anda uçuş yapılmayacağını açıkladı. Kara yoluyla diğer vilayetlere gitmek isteyenlerin de araç bulmakta çok zorlandığı, taşıma ücretlerinin iki katına çıktığı ifade ediliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı