İzmir Aliağa'da 13.924 m² tarla mahkemeden satılıktır

Güncel 26 Aralık 2022 16:35
Videoyu Aç İzmir Aliağa'da 13.924 m² tarla mahkemeden satılıktır
A
a

ilan.gov.tr’ de yer alan ilana göre, İzmir Aliağa'da 13.924 m² tarla mahkemeden satılıktır

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri İzmir İl, Aliağa İlçe, Fatih Mahalle/Köy, Kırlar Mevkii, 4513 Ada, 2 Parsel. Dosyadaki 11/10/2022 tarihli Bilirkişi Raporuna göre: Konu taşınmazın Fatih Mahallesi 4513 ada 2 parsel, alanının 13.924,75 m2 olduğu, taşınmazın tarla vasıflı olduğu, topoğrafik olarak düz ve sulu tarım yapılabilen verimli arazi yapısının olduğu, parselin geometrik olarak yamuk şekle sahip olduğu, asfalt kadastral yola cepheli olduğu, keşif tarihinde üzerinde herhangi bir yapı, ürün ve ağaç bulunmadığı tespit edilmiştir. Dosyada mevcut Aliağa Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 48890 sayılı yazısında
konu taşınmazın 1/25.000 ölçekli İzmir Büyükşehir Bütünü Çevre Düzeni Planında bir kısmı arkeolojik sit alanında, bir kısmı da tarım alanı olarak planlı alanda kaldığı belirtilmiştir. Taşınmazın tapu kaydının şerhler kısmında "Kültür Varlığı olarak tescili tümülüs mezarın korunma alanında kısmen kalmaktadır" şerhi bulunmakta olup bu şerh ile birlikte tescili yapılacaktır.
-Bu taşınmazın daha önce satışına katılıp ihale kendisinde kalmasına rağmen ihale bedelini yatırmayan kişilerin bu ihaleye katılmak istemeleri durumunda ancak ihale esnasında peşin parayla kendilerine ihale edilecektir.
Adresi İzmir İli, Aliağa İlçesi, Fatih Mah. Kırlar Mevkii, 4513 Ada, 2 Parsel.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLA ÖĞREN
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat