İYİ Parti İlçe Başkanı Özel: 'Belediye çalışanları haklarını alamıyor'

Yenişehir 17 Mayıs 2022 12:30
Videoyu Aç İYİ Parti İlçe Başkanı Özel: 'Belediye çalışanları haklarını alamıyor'
A
a

İYİ Parti İlçe Başkanı Özel, Yenişehir Belediyesi'nde görev yapan kadrolu ve sözleşmeli işçilerin toplu iş sözleşmesinin imzalanmadığını belirtti. Özel, "Bu yüzden 177’si sözleşmeli, 19’u kadrolu toplamda 196 işçi haklarını alamıyorlar" dedi.

177’si sözleşmeli, 19’u kadrolu toplamda 196 işçinin yaklaşık 6 ay önce imzalanması gerektiği halde imzalanmayan toplu iş sözleşmesi dolayısıyla haklarını alamadığını ifade eden İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel, "Yenişehir için fedakârca hizmet eden, emek veren, alın teri döken belediye çalışanlarımız, emeklerinin karşılığını en iyi şekilde alması gerekiyor. Hizmet-İş Sendikası Bursa Şubesi ile Yenişehir Belediyesi arasında aylardır süren toplu iş sözleşmesi sürecinde uzlaşma sağlanamadığı için belediye çalışanları grev kararı almak istediklerini söylüyorlar. Yenişehir Belediyesinde işçinin, emekçinin, çalışanın hakkını hakkaniyetle ödemek bu kadar mı zor?” dedi
     Yenişehir Belediye işçilerinin kendisini ziyaret edip bilgilendirme yaptıklarını ve destek istediklerini söyleyen Özel, “Maddi ve manevi anlamda ölçülmesi en zor ve en hassas değer, hiç şüphesiz alın teridir. İşçi kardeşlerimizin alın terleri bazen bir direksiyona, bazen sıcak asfalta, bazen bir çiçeğe düşer ve can suyu olur. Yenişehir’imizin taşına toprağına dokunan, güzelleştiren belediye çalışanlarımızın emekleri yok sayılmamalıdır” diye konuştu.
 
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER / EBRU ERGÜL
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat