Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

İSTİKLAL MARŞI'NI GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR

Yenişehir 1 Mart 2021 12:21
Videoyu Aç İSTİKLAL MARŞI'NI GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR
A
a

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı münasebetiyle, Bakanlar Kurulu tarafından 2021 yılının "İstiklal Marşı Yılı" kabul edilmesi kapsamında iki kategoride yarışma düzenlendi. Koç Ortaokulu Konferans Salonu'ndaki yarışmaya katılan ortaokul ve liseli öğrenciler İstiklal Marşı'nı güzel okumak için yarıştılar.

ÖZEL HABER:ERTAN ADANA

BİRİNCİ, İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ BELLİ OLDU 

 Ortaokullar Arası İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasında, Yusuf Ateş İmam Hatip Lisesi'nden Halime Nur Tuna 1'inci, Köprühisar Atatürk Ortaokulu'ndan Yüsra Karabulut 2'nci, Koç Ortaokulu'ndan Edanur Filiz 3'üncü seçildi. Liseler Arası İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasında ise ilk 3'ü paylaşan öğrenciler ve okulları şöyle: 1. Resul Can Bur (Yenişehir MTAL), 2. Ayşenur Sargın (Gevher Nesibe MTAL), 3. Berat Hatipoğlu (Ertuğrulgazi AL)

BELGELER TAKDİM EDİLDİ

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, yarışmaya katkı veren tüm yönetici ve jüri üyeleriyle, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. İki ayrı kategorideki yarışmalara katılan öğrencilere, yarışma sonunda katılım belgeleri takdim edildi. Bu arada Liseler Arası İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasında birinci gelen Resul Can Bur'un (Yenişehir MTAL) Bursa'da yapılacak olan yarışmada Yenişehir'i temsil edeceği açıklandı. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı