Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

İşte Bursa'yı turuncuya boyayan görüntü

Bursa 9 Mart 2021 11:39
Videoyu Aç İşte Bursa'yı turuncuya boyayan görüntü
A
a

Bursa'da teleferik sırası bekleyen vatandaşların sosyal mesafeyi hiçe saydığı görüntüler, kısa sürede az riskli iller arasından turuncu renkli orta riskli iller arasına dahil olan Bursa gerçeğini gözler önüne serdi.

Uludağ'a günü birlik tatil yapmak için teleferik ile çıkan vatandaşlar HES kodu sorgusu sebebiyle oluşan kuyrukta virüse aldırış etmeden sosyal mesafeyi hiçe saydı. Görüntüler sosyal medyada tepki topladı.
Mart başı kapanması beklenen ancak devam eden kar yağışı ve pistlerdeki kayak yapmaya elverişli kar seviyesi sebebiyle Mart sonuna uzatılan kış sezonu sebebiyle Uludağ yerli ve yabancı turistleri konuk ekmeye devam ediyor.
Mart ortasına gelindiği halde birçok otelde rezervasyonlar halen yüzde 80'in üzerinde başta bölgede görev yapan jandarma ekipleri birçok yerde pandemi sebebiyle pek çok tedbiri hayata geçirse de yaşanan bu yoğunluk korona virüse adeta davetiye çıkarıyor.
Hafta sonu binlerce kişinin binebilmek için metrelerce kuyruk olduğu teleferikte hafta içi de yoğunluk devam ediyor. Tatil yapmak ve günlerini Uludağ'da geçirmek isteyen vatandaşlar, teleferiğe akın ediyor. HES kodu sorgulaması sırasında oluşan kuyruklarda vatandaşların sosyal mesafeye riayet etmeden sıra beklemeleri az riskli iller arasında bulunan Bursa'nın riskini arttırıyor.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı