İnegöl Belediyesinin çocuk tiyatro gösterileri başladı

Bursa 6 Kasım 2021 17:21
Videoyu Aç İnegöl Belediyesinin çocuk tiyatro gösterileri başladı
A
a

İnegöl Belediyesinin vazgeçilmezleri arasında yer alan "çocuk tiyatro gösterileri" başladı.

İnegöl Belediyesinin pandemi öncesi vazgeçilmez kültür sanat etkinlikleri arasında yer alan çocuk tiyatro gösterileri, bu hafta itibariyle yeniden başladı. Her hafta cumartesi günü saat 14.00’da farklı bir çocuk tiyatro oyununun İnegöllü minik sanatseverlerle buluşacağı gösterilerin ilkinde, Bursa Devlet Tiyatrosunun “Tıngır Mıngır Ülke” isimli oyunu sahnelendi.
Deprem gerçeği tiyatro ile anlatıldı
İnegöl’de kültür-sanatın merkezi haline gelen Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde (BMKSM) sahnelenen oyuna, çocukların ilgisi yoğun oldu. Kazım Güçlü’nün yazıp yönettiği ve müziklerini besteci, aranjör ve yorumcu Fatih Erkoç’un yaptığı oyunda, deprem konusu işlendi. “Tıngır Mıngır Ülke” ülkemizin karşı karşıya bulunduğu “deprem” gerçeğini eğlenceli ve öğretici bir yaklaşımla anlatıyor.
Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi çok amaçlı salonunda saat 14.00’da gerçekleştirilen gösteri, 6-12 yaş arası çocuklar için sahnelendi. Eğlenceli ve eğitici oyun ile çocukların hayal dünyasına farklı bir pencereden bakılırken, aynı zamanda ülkemizin gerçeği olan deprem konusunda da minik izleyiciler bilgilenmiş oldu. İnegöllü minikler, farkındalık ortaya koyan böylesi güzel bir etkinliğin içerisinde olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederken, veliler de çocukları için gerçekleştirilen bu tür organizasyonlar adına İnegöl Belediyesine teşekkür etti.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı