Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Hasta ve yaralı can dostlara tedavi hizmeti

Bursa 9 Mayıs 2021 12:22
Videoyu Aç Hasta ve yaralı can dostlara tedavi hizmeti
A
a

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, tam kapanma döneminde can dostlara mama dağıtımını artırdı.  Ekipler, Nilüfer’in 24 mahallesinde bir çok noktaya, haftanın 7 günü sokak hayvanlarının aç kalmaması için düzenli olarak mama ve su bırakıyor.

 Nilüfer Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları döneminde can dostları da ihmal etmiyor. Sokak hayvanlarının beslenme kaynağının büyük bölümünü oluşturan kafe ve restaurantların kapalı olması ve vatandaşların da sokağa çıkmaması nedeniyle besin bulmakta güçlük çeken can dostların yardımına Nilüfer Belediyesi yetişiyor. 
Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri can dostlar için tam kapanma döneminde de haftanın 7 günü görev başında. Ekipler Nilüfer’in 64 mahallesinde hergün aralıksız olarak belli noktalara mama ve su bırakıyor. Nilüfer Belediyesi’nin ilçede farklı noktalarda oluşturduğu 47 beslenme odağı ve 27 kedi evine de düzenli olarak mama ve su takviyesi yapılıyor.
Kırsal alanlarda da sokak hayvanları için belli noktalarda mama dağıtımı sürüyor.
Hasta ve yaralı can dostlara tedavi hizmeti
Ayrıca Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi de çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Nilüfer’de bulunan yaralı, hasta ve güçten düşmüş olduğu tespit edilen sahipsiz hayvanlar bulundukları yerden alınarak Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne getirilerek burada tedavi altına alnıyor. Tedavileri yapılarak sağlıklarına kavuşan sokak hayvanları daha sonra alındıkları bölgeye  bırakılıyor.
Öte yandan Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sıcakların arttığı bu günlerde susuzlukla karşı karşıya kalan can dostlar için de hayvanseverlere  çağrıda bulunarak evlerinin önüne bir kap su bırakmalarını istiyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı