Yenişehir'in köylerinin talepleri Büyükşehir'in gündeminde

Kategori: Yenişehir - Tarih: 17 Haziran 2022 15:23
Yenişehir'in köylerinin talepleri  Büyükşehir'in gündeminde

Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı önceki gün toplandı. Toplantıda Yenişehir ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Tayfun Sırman, verdiği soru önergelerinde bazı köylerin beklentilerini gündeme getirdi. Sırman Demirboğa, Dereköy, Papatya, Toprakdere, Günece, Gökçesu ve Süleymaniye köylerinden kendilerine ulaşan talepleri aktardı.

Yenişehir ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri Meclis Üyesi Tayfun Sırman, önceki gün yapılan Belediye Meclis Toplantısı'nda Yenişehir'in Demirboğa, Dereköy, Papatya, Toprakdere, Günece, Gökçesu ve Süleymaniye köylerinin taleplerini dile getirdi.
      Sırman Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'nda şu önergeleri verdi:
     Yenişehir’in Demirboğa Mahallesi’ni Bursa-Yenişehir otoyoluna bağlayan yaklaşık 5 km’lik yolun sıcak asfalt yapılması vatandaşlar tarafından talep edilmektedir. Söz konusu yol çevre köylere ulaşım için de kullanıldığından mevcut durumu ile yetersiz kalmaktadır. Gereğini arz ederiz.  
     12.06.2022 günü Yenişehir’in Dereköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen geleneksel Hıdırellez şenliğinde başlayan yağmur sırasında kapalı alan veya çadır sistemi olmaması nedeniyle mağduriyetler yaşanmıştır. Köy halkı, etkinliklerini yapabileceği kapalı bir alana ihtiyaç duyduğunu uzun zamandır dile getirmektedir. Benzer etkinliklerde Dereköy halkının ihtiyacını karşılayacak, yağmur ve güneşe karşı korunaklı bir alanın yapılması konusunda gereğini arz ederiz.
     Papatya, Toprakdere, Günece, Gökçesu Mahalleleri’ni Yenişehir’e bağlayan yolda bakımsızlık nedeniyle birçok noktada çukurlar oluşmuştur. Ayrıca söz konusu güzergah üzerinde yer alan Göksu Çayı’nın üzerinden geçen köprüde de benzer çukurlar yer almaktadır. Bu çukurlar trafiği tehlikeye sokmakta ve araç lastiklerinin patladığı şikayeti ile bize ulaşan vatandaşların sayısı artmaktadır. Sorunun çözümü için gereğini arz ederiz. 
     Yenişehir Süleymaniye Mahallesi’nde bulunan camiinin çatısı bakımsızlık nedeniyle akmaktadır. Sıkıntının giderilerek vatandaşların ibadetlerini rahatça yapabilmesi noktasında gereğinin yapılmasını arz ederiz.
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER / ERHAN KOÇAK

http://www.yenisehiryorem.com/haberprint/yenisehir-in-koylerinin-talepleri--buyuksehir-in-gundeminde-135991.html