Yenişehir'deki toplantıda biber ihracatı değerlendirilecek

Kategori: Yenişehir - Tarih: 6 Ağustos 2022 11:20
Yenişehir'deki toplantıda biber ihracatı değerlendirilecek

Yenişehir'den başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihraç edilen biber çeşitleriyle ilgili bir toplantı düzenlendi.

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, toplantının Ticaret Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Ziraat Odası işbirliğiyle gerçekleştirileceğini belirtti. Aktaş, toplantının 10 Ağustos'ta Ziraat Odası Toplantı Salonu'nda yapılacağını kaydetti.
 
10 Ağustos'ta  Yenişehir'de yapılacak toplantıda, ilçeden yurtdışına gerçekleştirilen biber ihracatı ele alınacak. Ticaret Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Yenişehir Ziraat Odası işbirliğiyle düzenlenecek toplantı Ziraat Odası Toplantı Salonu'nda yapılacak.
Yenişehir Ovası'nda yetiştirilen biber çeşitlerinin ihracatı ve gıda güvenliği konularında alınacak tedbirlerin konuşulacağı toplantıda ihracatçılarla üreticilerin bir araya geleceğini anlattı.
Aktaş, "2022 Yılı Biber İhracatını Değerlendirme Toplantısı'na biber üreticilerini davet edeceğiz" diye konuştu.

 

http://www.yenisehiryorem.com/haberprint/yenisehir-deki-toplantida-biber-ihracati-degerlendirilecek-137285.html