ÖRGÜN EĞİTİME TAM DESTEK

Kategori: Yenişehir - Tarih: 30 Eylül 2021 13:27
ÖRGÜN EĞİTİME  TAM DESTEK

Başkan Aydın, yerel yönetimlerin Türkiye’nin geleceği için eğitimi, eğitim veren kurumları, eğitime katkı veren kesimleri görev ve yetkileri dahilinde desteklemesi gerektiğini söyledi.

"BU ALANDA İŞ BİRLİĞİ GELİŞTİRİLMELİDİR"
Üretken belediyecilik anlayışı gereği, yerel yönetimlerin eğitimi, eğitim veren kurumları, eğitime katkı veren kesimleri kendi görev ve yetkileri dahilinde desteklemesi gerektiğine işaret eden Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, "Yerel yönetimler bu kurum ve kişilerle işbirliği yapmalıdır" diye konuştu. Başkan Aydın, bu yönde atılan her adımın Türkiye’nin ve gençlerin yarınları açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.
 "GENÇLERE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ"
Geleceğin teminatı gençlere her türlü desteği vermeye devam ettiklerini anlatan Başkan Aydın, "Gençlerimiz için konusunda uzman öğretmenlerimizle dershane ortamı oluşturduk. Şimdi de onlara bugüne kadar bütün sınavlarda çıkan sorular gibi tüm ders anlatımlarının yer aldığı oldukça nitelikli kaynak kitap seti dağıttık. Biliyorsunuz bu kurslardan bugüne kadar yüzde 90’ların üzerinde başarı elde ettik. Bu yıl gençlerimizden yüzde 100 başarı bekliyoruz” dedi.

TOPLUMSAL HAFIZA SÜREKLİLİK KAZANMALI
Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse de toplumsal hafıza ve birikimin süreklilik kazanması gerektiğini ifade etti. Kaymakam Köse, "Yerel yönetimlerin bilgi sahibi kişiler ile bilgiye ihtiyaç duyanları bir araya getirmesi toplumsal hafıza ve birikimin sürekli kılınması bakımından önemli olduğu unutulmamalıdır" diye konuştu. Kaymakam Köse gençlere başlarılar diledi.

 ÖRGÜN EĞİTİME TAM DESTEK
 Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, yerel yönetimlerin Türkiye’nin geleceği için eğitimi, eğitim veren kurumları, eğitime katkı veren kesimleri görev ve yetkileri dahilinde desteklemesi gerektiğini söyledi.
 Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Kaymakam Rahmi Köse’yle birlikte bu yıl üçüncüsü açılan ücretsiz üniversiteye hazırlık kursuna kayıt yaptıran öğrencilerle buluştu. Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte açtıkları kursa kayıt yaptıran öğrencilere, çalışma kitaplarından oluşan bir set hediye eden Başkan Aydın, “Destek bizden, gayret sizden” dedi.
“Bizim üretken belediyecilik anlayışımız gereği; yerel yönetimler eğitimi, eğitim veren kurumları, eğitime katkı veren kesimleri kendi görev ve yetkileri dahilinde desteklemeli ve onlarla işbirliği yapmalıdır” diyen Başkan Aydın, bu yönde atılan her adımın Türkiye’nin ve gençlerin yarınları açısından büyük önem taşıdığına değindi.
Başkan Aydın şunları kaydetti:
“Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Gençlerimize konusunda uzman öğretmenlerimizle dershane ortamı oluşturduk. Şimdi de onlara bugüne kadar bütün sınavlarda çıkan sorular gibi tüm ders anlatımlarının yer aldığı oldukça nitelikli kaynak kitap seti dağıttık. Biliyorsunuz bu kurslardan bugüne kadar yüzde 90’ların üzerinde başarı elde ettik. Bu yıl gençlerimizden yüzde 100 başarı bekliyoruz” dedi.
Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse de yerel yönetimlerin bilgi sahibi kişiler ile bilgiye ihtiyaç duyanları bir araya getirmesinin toplumsal hafıza ve birikimin sürekli kılınması açısından önemine işaret etti ve gençlere başarı diledi.

 Başkan Aydın ve Kaymakam Rahmi Köse bu yıl üçüncüsü açılan ücretsiz üniversiteye hazırlık kursuna kayıt yaptıran öğrencilerle buluştu.

 
Kaynak : ÖZEL HABER : ERHAN KOÇAK

http://www.yenisehiryorem.com/haberprint/orgun-egitime--tam-destek-68716.html