Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş; "GENÇLERİ KÖYDE TUTMAMIZ LAZIM"

Yenişehir 26 Ekim 2020 09:35
Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş; "GENÇLERİ KÖYDE TUTMAMIZ LAZIM"
-A +A

 
ÖZEL HABER- BELKIZ EFE 
 
Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş sosyal medyadan yaptığı açıklamada; "Küçük aile işletmelerinin gelir seviyelerini arttırmaya yönelik çalışmalar hız kazanmalı" dedi. 
 
"KIRSALI CAZİP HALE GETİRMELİYİZ"
 
Aktaş; "Kırsalı insanlar, özelliklede gençler için cazip yaşam alanları haline getiremez isek, köydeki genç üretim gücünü korumakta ve geliştirmekte güçlük yaşayacağız. Tarımın bitkisel üretim kanadı OSB'lerdeki endüstriyel üretim fabrikaları gibi, bacasız fabrikalardır. Devletimizin verdiği destekler ile OSB deki fabrikalarım üretim potansiyeli oldukça ilerde bizlerde çiftçiler olarak gençlerimizin köyden gidip bu fabrikalarda asgari ücretle çalışmalarına razı değiliz." şeklinde konuştu. 
 
"GENÇLERİMİZ DOĞRU YERDE DOYSUN" 
 
 Tarımla uğraşanlara farklı ayrıcalıklar lazım diyen Aktaş; "Eğer İŞKUR tarımla uğraşan kişilere işçi desteği verirse inanıyoruz ki gençlerimiz doğduğu yerde doymaya devam edecektir.Böylece de çiftçimizin son zamanlarda  en önemli sorunu haline gelen Tarım işçisi sorunu da bir nebzede olsa giderilecektir. Kırsalı hafife almayalım, gençlerimizi köylerimiz de tutmanın yollarını aramalıyız. " ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti