Zayıflamak için narçiçeği çayı

Yenişehir’de çok uzun yıllardan bu yana aktarlık yapan Ali Deniz, zayıflamak isteyenlerin günde en az iki bardak narçiçeği çayı tüketmeleri gerektiğini belirtti.

Yenişehir 10 Haziran 2019 15:46
Zayıflamak için narçiçeği çayı
-A +A

Son yıllarda bitkisel çaylara olan ilginin arttığını belirten Ali Deniz, ‘Birçok bitkisel çay var ve faydaları saymakla bitmez. Narçiçeği çayı da bu bitkisel çaylardan birisi. Özellikle son yıllarda narçiçeği çayına ilgi bir hayli fazla’ dedi.

   Narçiçeği çayının bilinen birçok faydası olduğunu da dile getiren Ali Deniz sözlerini şöyle sürdürdü; ‘Kansere karşı etkili, C vitamini deposu, demir ve potasyum deposu, şeker ve kolesterol dengeleyici olduğu hemen herkes tarafından bilinmektedir, fakat nar çiçeğinin de en az narın kendisi kadar faydalıdır.  Bazı bölgelerde Mekke Gülü olarak da adlandırılan narçiçeğinin, kadınları en çok ilgilendiren özelliği ise yağ yakıcı ve kilo verdirici özelliğe sahip olmasıdır.  İshal oluşumunu engeller, Vücuttaki ölü hücreleri yeniler, Hiper tansiyon hastalarına iyi gelir, Gribal enfeksiyonlarda üst solunum kanallarını açar (nefes açıcı etkiye sahiptir), Böbrek enfeksiyonu için tavsiye edilir, Kanı temizler, Kanserli hücreleri azalttığı gözlemlenmiştir, Sindirimi düzene sokar, Zayıflamaya ve yağların yakılmasına yardımcı olur, Yaraları iyileştirir, Tatlı isteğini azaltır, Nar çiçeği suyu ağızda bekletildiği takdirde diş etlerine iyi gelir, Bağırsak kurtlarını yok eder, Cilde parlaklık kazandırır, anti-aging etkiye sahiptir. İçinde bulunan antioksidan sayesinde cilt gençleştirmede katkı sağlar. Kan şekerini dengeler ve bağırsak problemlerinin oluşumunu engeller. Ayrıca iltihap engelleyici özelliğe sahiptir’ dedi.  

   Narçiçeği çayının Kararında tüketilmesi gerektiğini de belirten Deniz, ‘fazla tüketildiği durumlarda kalbe zarar verebilir’ dedi.

   Nar Çiçeği çayının hazırlanışı konusunda da bilgi veren Aktar Ali Deniz, ‘Narçiçeğinin kurusu hemen her aktarda satılmaktadır. Öncelikle kurutulmuş narçiçeğini bir bardak sıcak veya soğuk bir suyun içine bir tutam narçiçeği kurusu atıyoruz. 3 dakika kadar demlenmesini bekliyoruz ve sonra içiyoruz’  dedi


Kaynak : Belkız Efe

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti