Yusuf Ateş İHL Yenişehir’in gururu

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri dereceye girdi.

Yenişehir 14 Ocak 2020 10:21
Yusuf Ateş İHL Yenişehir’in gururu
-A +A

Ertan ADANA/ ÖZEL HABER

Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında geleneksel olarak gerçekleştirilen Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışmasında  ilçemiz Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneği bozmayarak dereceler elde ettiler.
 
BU TÜR YARIŞMALAR ÖNEMLİ
 
Yarışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü İrfan Karakuş, “Hangi alanda çalışıyorsak ve görev yapıyorsak onun en iyisini yapmanın gayreti içindeyiz. Öğrencilerimizi hayata hazırlama, girecekleri akademik alanlara yönelik çalışmalar noktasında önemli bir gelişme gösteren okulumuz mesleki derslerin dışında da çocuklarımızın her yönüyle gelişmelerine katkı sağlayacağı onların toplum önünde mesleki bilgilerini sergileyebilecekleri, heyecanlarını yenmeleri ve mesleki tecrübe kazanmaları açısından bu tür yarışmalara katılmayı önemsemektedir. Ancak hiçbir zaman yarışmalardan aldığımız dereceleri diğerlerinin başarısızlıkları üzerinden yüceltmiyoruz”. 
 
ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAK
 
Okul Müdürü Karakuş, “Bu yarışmalar onların bundan sonraki yaşamında onlara önemli katkılar sunacağını ve diğer öğrencilerimizi de özendireceğini ümit etmekteyiz. Her yıl hem lise hem de ortaokul kategorilerinde katıldığımız bu yarışmalarda Bursa ve bölgede önemli dereceler elde etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Buralarda elde ettiğimiz dereceleri bir şükür vesilesi kılıyoruz. Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimi tebrik ediyorum. Onları yetiştiren değerli öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Temennimiz; Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasında Bursa’yı temsil edecek öğrencimizin Bölgede ve Türkiye’de de derece elde etmesidir.” dedi.
 
Dereceye giren öğrenciler;
 
Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması- Yusuf Baştür-  Bursa 1.si
Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması Emirhan Sağlam - Bursa 2.si
Genç Nida Hafızlık Yarışması –İrem Yeşilbayrak-  Bursa 3.sü
Genç Nida Kuran-Kerim Güzel Okuma Yarışması- H.Sude Karagöz-  Bursa 4.sü
Genç Nida Hafızlık Yarışması(Lise) –Nisanur Karatay-  Bursa 4.sü
Genç Sada Kuran-Kerim Güzel Okuma Yarışması-Y. Emre Altunışık- Bursa 5.si
Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması- Ubeydullah Polat-  Bursa 6.sı
Genç Nida Kuran-Kerim Güzel Okuma Yarışması(Lise) Merve MERMİ- Bursa 7.si
Genç Sada Kuran-Kerim Güzel Okuma Yarışması(Lise) Hüseyin Almalık- Bursa 8.si
 

Kaynak : ERTAN ADANA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti