Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi “Proje Okul” seçildi

Türkiye’nin eğitim kalitesi ve üniversiteye öğrenci yerleştirme başarısı en yüksek seviyedeki liseleri geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından farklı bir “proje”ye dönüştürüldü.

Yenişehir 6 Nisan 2020 10:55
Yusuf Ateş Anadolu  İmam  Hatip Lisesi “Proje Okul” seçildi
-A +A

Kaan Koçak/ Özel Haber

Bu çalışma kapsamına alınmış okullar Öğretmen ve öğrencileri birçok sınavdan geçerek bu okullara gelirken, yeni uygulamaya göre öğretmenler “Bakan oluru” ile atanıyor.

Bu kapsamda Yenişehir’e de eğitim düzeyi yüksek başarılı öğrencilerin yetişmesi konusunda öncülük edilmesi amacıyla Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ilçemize bir proje okul kazandırmak için oluşturduğu birçok girişim başarı ile sonuçlandı. Eğitim sürecinin başlamasıyla birlikte artık ilçemizde de birçok il de faaliyete geçmiş olan eğitim düzeyinin üst seviyelere geldiği okullardan bir tanesi mevcut olacak. Proje okullara dahil olması için Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi belirlenmiş olup Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un onayından geçti.Başkan Aydın yaptığı açıklama da ‘’ Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un Bursa Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde ilçemize proje okulu kazandırmak adına talep ve görüşlerimizi ilettim. Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisemizin “Proje Okulu” seçildiğine ilişkin müjdeli haber Bakanlığımızdan bizlere bildirildi. Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisemizin Proje Okulu seçilmesinde emeği geçen başta Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’a, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımız Cihangir Kalkancı’ya, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’a, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a, Yenişehir Kaymakamımız Suat Seyitoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanımız Arif Eren’e, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu’na ve hayırsever İşadamı Yusuf Ateş’e ilçe halkım adına teşekkür ederim.’’ İfadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
“Muhtarlarımız halkın sesi”

“Muhtarlarımız halkın sesi”

19:15 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
Başkan Aydın, ilçe halkının bayramını kutladı

Başkan Aydın, ilçe halkının…

09:39 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
Telekonferans  ile bayramlaştı

Telekonferans ile bayramlaştı

09:36 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

19:20 - 22 Mayıs 2020
Yenişehir
Torun ve yönetimi YENGİM’i ziyaret etti

Torun ve yönetimi YENGİM’i…

09:35 - 22 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti