Yılgın’dan basın açıklaması

Yeniden Refah Partisi Yenişehir ilçe Başkanı Ümit Yılgın seçimlerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Yenişehir 15 Nisan 2019 10:40
Yılgın’dan basın açıklaması
-A +A

Yerel seçimlerin bittiğini ve artık hizmete başlamanın gerektiğini belirten Yılgın şunları söyledi:
“31 Mart 2019 Yerel Seçimlerin ardından tüm Türkiye genelinde kesinleşmiş sonuçlara göre mazbatalarını alan belediye başkanları tek tek devir-teslim törenlerine başlamışlardır.

Millet iradesinin tecelli ettiği seçim sandıklarından başarıyla çıkan Belediye Başkanları eminiz ki, büyük bir coşkuyla, şevkle ve millete hizmet edebilmenin aşkıyla Belediye Hizmetleri için kollarını sıvayacaktır. Seçilmiş tüm Belediye Başkanlarımızı ve hassaten Yenişehir Belediye Başkanlığını başarılarından dolayı tebrik eder; Milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Türk Milleti; çok büyük umutlar besleyerek ve kendine hizmet edileceği inancıyla iradesini sandığa yansıtarak görevini yapmıştır. Şimdi ise Türk Milletine hizmet zamanıdır. Seçim propagandası çalışmaları esnasında Belediye Başkan adaylarının vermiş olduğu sözlerin takipçisi olmak ve neyin, nerede, nasıl yapıldığının kanunlar muvacehesinde hesabını sorabilmek Yeniden Refah Partisi’nin en tabii hakkı ve görevidir.

Değil mi ki; millete hizmet etmek üzere söz verilmiştir. Mademki; hepimiz haktan ve hukuktan yanayız. Devletin bir toplu iğnesine dahi tenezzül etmeyecek dürüstlük ve inançtayız. Ve değil mi ki; yolsuzluğa, yoksulluğa, hukuksuzluğa ve haydutluğa izin vermeyecek dirayetteyiz. Mademki; devlet yönetiminde açıklıktan, şeffaflıktan ve hesap verilebilir olmaktan yanayız. O halde şimdi, bütün bu iddialarımızı ispat edebilmek için elimizde bir imkân bulunmaktadır. Hizmet etmek üzere devraldığımız Belediyelerin her ay sonunda gelir- giderlerini gösterir Bilançolarını tüm Belediyelerin kapılarına asmalıyız. Bir Belediye’nin nerede, ne kadar gayrimenkulü vardır? Ne kadarı ve kaça kiraya verilmiştir? Nerelerden ne kadar geliri vardır?

Hangi hizmetleri nerede ve hangi bedellerle kime ,nasıl yaptırılmıştır ?vs..gibi soruların açık,net ve anlaşılabilir bir göstergesi olmak münasebetiyle tüm halkın görebileceği şekilde ilan edilmesi ; Ve böylece; söz verdiğimiz gibi her işimizi dürüst,hakka ve hukuka dayanak göstererek yaptığımızı ; bizlere inanmayan ve mütereddit davranan insanlara karşı da kalplerinin mutmain olmasını sağlamış olacağız. Ayrıca; salt Yenişehir Belediyesi olarak değil; tüm Türkiye çapında mümtaz bir numunelik teşkil edecek böyle bir kadirşinaslıkla çığır açarak, Türk Demokrasi Tarihine adımızı altın harflerle yazmış olacağız.
Bu inanç ve ilkeler doğrultusunda, Yenişehir Belediyesi’nin de gereğini yerine getireceğinden hiç kuşkumuz yoktur.”


Kaynak : Recep AYDIN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti