Yerli üretici alım heyeti bir arada

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (Bursa OSB) Tekstil Kümesi, Ticaret Bakanlığı’nın Ur-Ge destekleri ile 23 ülkeden 70 firmayı temsilen 90 tekstilcinin katıldığı alım heyetini ağırlarken, Dubai, Katar; Ürdün gibi Körfez ülkelerinden gelen konuk tekstilciler ile Bursa OSB Tekstil Kümesi üyesi firmaların yetkilileri arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Ekonomi 10 Kasım 2018 17:02
Yerli üretici alım heyeti bir arada
-A +A

Alım heyetinin üçüncü gün yaptığı temaslar Bursa OSB Hizmet Binası Çok Amaçlı Salon’da İpeker, Harput Tekstil, Marsala Tekstil, BZ Jakarlı, Melih Aker, Şevket Güvenç, Panoteks, Teknoteks, Şık Apre, Nilba ve CAC Tekstil firma yetkilileri ile iş görüşmeleriyle devam etti.

Temasların üçüncü gününde, yerli firma yetkilileri ile bir araya gelen alım heyetleri, Türkiye’deki ürün kalitesinin Çin’den çok daha iyi olduğunu kaydederek, Türk firmaların sunduğu alternatiflerden oldukça memnun kaldı.
Yerli üreticiler, alım heyeti ile yapılan yüz yüze görüşmelerden memnun olduklarını aktarırken, uzun zamana yayılacak olumlu iş ortaklıklarının olabileceğinin sinyalini verdi.

Ticaret Bakanlığı’nın Ur-Ge destekleri ile faaliyetlerini sürdüren Bursa OSB Tekstil Kümesi yerli üreticiyi yabancı firma temsilcileri ile buluşturarak, Türk menşeili ürünlerin dünya pazarında daha çok yer bulmasını hedefliyor.


Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti