Yenişehirli gencin hedefi dünya şampiyonluğu

Türkiye şampiyonu olan işitme engelli karateci Osman Emre Kula’nın hedefi dünya şampiyonu olmak.

Yenişehir 27 Kasım 2018 14:14
Yenişehirli gencin hedefi dünya şampiyonluğu
-A +A

Yenişehir’de yaşayan 19 yaşındaki işitme engelli Osman Emre Kula, azmi ve ailesinin desteği ile 3 yılda Türkiye şampiyonu olup olimpiyatları kıl payı kaçırdı. Kula şimdi şubat ayında yapılacak olan Avrupa şampiyonasına hazırlanıyor.

Yenişehir - İznik Süt Üreticileri Birliği'nin desteklediği milli sporcunun karate antrenörü Cemil Çakır, “İşitme engellilerle ilgili federasyonumuzun çalışmaları var. Gençlik Spor İl Müdürlüğünün direktifleri doğrultusunda işitme engelli sporcu arayışına girdik. Üç sporcu bulduk ve onlara ekipmanlarını aldırdık. Üç sporcu arasından Osman Emre Kula gayet istikrarlı bir şekilde maçlarına, antrenmanlarına devam etti. Ailesi bu konuda ciddi destek sağladı. Bu çocuklar daha evvel evlerinde oturuyorlardı, sosyal bir faaliyetleri yoktu. Biz bu çocukların önüne açmak için spor imkânı sağladık. Emre üç senedir spora devam ediyor. Geçen sene Samsun’da yapılan işitme engelliler karate branşında Türkiye şampiyonu oldu” diye konuştu.

Yenişehir - İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, milli sporcu onuruna verdiği yemekte Osman Emre Kula'ya ve antrenörüne plaket takdim etti.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti