Yenişehir muhtarları’ Orhan Yıldız ’ dedi

Yenişehir Muhtarlar Derneği olağan kongresinde yeni başkan Papatya Mahallesi Muhtarı Orhan Yıldız oldu.

Yenişehir 14 Nisan 2019 10:32
Yenişehir muhtarları’ Orhan Yıldız ’ dedi
-A +A

Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Sitesinde gerçekleştirilen kongrenin divan Başkanlığını Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Bekir Kahyaoğlu yaparken, divan heyetinde Bursa Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Sak, Bursa Hacivat Mahallesi Muhtarı Hayrettin Aygün ve Bursa Beyazıt Mahallesi Muhtarı Süleyman Atış görev aldı.

Kongrede ilk olarak konuşan eski Başkan Enver Zengin, muhtarlar derneği kongresine siyasilerin karıştığını belirterek, ‘Onların görevi bu değildir. İlçe Başkanları belediye meclis üyeleri bizi bölmeye çalıştılar. Bu hiç hoş olmadı. Ben 5 yıl boyunca bu görevi layıkıyla yaptığımı düşünüyorum. Şimdi görevi Orhan Yıldız abime gönül rahatlığı ile bırakıyorum. Başarılı olacağına da eminim’ dedi.

Orhan Yıldız’da konuşmasında, kendisini bu göreve layık gören herkese teşekkür ederek, ‘Bana verilen bu görevi layıkıyla yerine getireceğim’ dedi.

Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da konuşmasında, Enver Zengin ile uyumlu bir çalışma sergilediklerini belirterek, ‘Kendisine teşekkür ediyorum. Bu dönem daha aktif olan bir muhtarlık sistemi olacak. 31 Mart seçimlerinde 33 muhtarımız değişti. 16 Nisan’da muhtarlarımızla bir toplantı yapıp daha detaylı bir şekilde görüşeceğiz. Yeni seçilecek olan muhtar ve yöneticilere de başarılar diliyorum’ dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’da konuşmasında, kapısının herkese açık olduğunu belirterek, ‘Bu memleket hepimize yeter. Hepimiz bir birimizi kucaklayacağız. Ayrı gayrı olmayacak. Yenişehir’i hep birlikte yöneteceğiz. Belediye meclisinde 4 siyasi partiden de isim var. Birlikte yöneteceğiz inşallah. El birliği ile bu ilçeye hizmet edeceğiz. Bizim de muhtarların da tarafı yok. Tek tarafımız Yenişehir olsun. Allah bizlere hayırlı hizmet etmeyi nasip etsin’ dedi.
Kongrede yapılan seçimlerde Orhan Yıldız başkanlığında yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Enver Zengin, Mustafa Özgöven, Selçuk Beyazıt, Basri Açar, Harun Engür ve Nizamettin Filiz.
Denetleme kuruluna; Yurdanur Ülker, İbrahim Ercan ve Bahattin Cav, Genel Merkez Delegeliğine; Fikret Ak, Mithat Arı, İlhan Urhan ve Rıdvan Saka seçilirken,
Onur Kuruluna ise; Mehmet Afşar, Salih Oruç, Mehmet Kınık, Levent Nari, Cevdet Tekin, Remzi Durmuş, İbrahim Kekik, Ahmet Ay ve İsmail Yüksel seçildi.


Kaynak : Ertan Adana

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti