Yenişehir'e özel sergi

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi’nin yıl içinde yaptığı kursların sergisi ve belge töreni düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi.

Yenişehir 9 Mayıs 2018 17:38
Yenişehir'e özel sergi
-A +A

 Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Sitesinde  düzenlenen törende ilk olarak Suriyeli öğrencilerden oluşan folklör ekibinin gösterisi izlendi. Törende konuşan Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Güzel, 2017 yılında toplam 174 ayrı kursta 5.547 kursiyerin eğitim gördüğünü belirterek, ‘Bu kurslarımız içinde işaret dili, servis şoförlüğü, ilk yardım, kalorifer ateşçiliği gibi değişik kurslarımız da var. Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin başlattığı okuma yazma kursumuzda da bu güne kadar 347 vatandaşımız bu kurslara katıldı. Yenişehir’de okuma yazma bilmeyen kimse kalana kadar bu kurslarımızı sürdüreceğiz’ dedi. Yenişehir Halk Eğitim Merkezi binasının yetersiz olduğunu da belirten Güzel, ‘Bununla ilgili Kaymakamımız ciddi anlamda çaba harcıyor. Daha geniş bir binamız olursa daha fazla vatandaşımıza ulaşabileceğiz. Açtığımız tüm kurslarda bizlere destek olan başka Kaymakamımız Suat Seyitoğlu olmak üzere, bizlere hiçbir zaman hayır demeyen Belediye Başkanımız Süleyman Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’a teşekkür ediyorum’ dedi.


 
Yenişehir Halk Eğitim Merkezinin yaş sınırı olmadan tüm vatandaşlara hizmet verdiğini belirten Yenişehir Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’da, ‘Halk Eğitim Merkezi olarak 12 kişinin bir araya gelmesi ile istedikleri kursu açabiliriz. Özellikle okuma yazma kursumuz da amacımıza ulaştık. Okuma yazma öğrenen teyzelerimiz Cumhurbaşkanımızın eşine mektup yazarak ilçemize davet ettiler. Bu kursumuz devam edecek. Yenişehir Halk Eğitim Merkezi binamız yetersiz. Fiziki ve donanım anlamında sıkıntılıyız. Yeni bir binada olursak çalışmalarımızı daha geniş alanlara yayabiliriz’ dedi.


 
   Yenişehir Halk Eğitim Merkezi’nin çalışmalarını taktirle karşıladığını belirten Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da, ‘Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca törenin başında gösteri yapan Suriyeli öğrencilerin folklör gösterisi de sosyal bütünleşmeyi sağladı. Emeği geçenleri kutluyorum’ dedi. Törende daha sonra kurslara katılan vatandaşlara sembolik olarak belgeleri verildi ve serginin açılış kurdelası kesilerek sergi gezildi. 
Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti