Yenişehir'e modern ‘Kent Meydanı’

Yenişehir Heykel’deki Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eski binası yıkılarak14 bin metrekarelikalana Kent Meydanı yapılacak.

Yenişehir 23 Kasım 2019 09:36
Yenişehir'e modern    ‘Kent Meydanı’
-A +A

Mustafa EFE / Özel Haber 
 

 
‘BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK ALACAĞIZ’
 
Yenimahalle'deki belediyeye ait arsaya Şişecam tarafından okul binası inşa edildiğini hatırlatan Başkan Aydın, protokol gereği okulun boşalttığı eski binanın belediyeye devredildiğini söyledi. Eski binanın da içinde bulunduğu toplam 14 bin metrekarelik alanda Kent Meydanı kurulacağını anlatan Başkan Aydın, "Zemini otopark olarak düzenlenecek Kent Meydanı Projesinin hayata geçirilmesi için Büyükşehir Belediyesi'nden destek alacağız. Böylece ilçemizin hem otopark sorunu çözüme kavuşacak, hem rahat bir nefes alınacak Kent Meydanı oluşturmuş olacağız" dedi.




 
KENT MEYDANI ADIMI ATILMIŞTI
 
Yenişehir Eski Belediye Başkanı Süleyman Çelik, kendi döneminde kent meydanı adımını attıklarını belirtirken şunları söyledi: “Bu alanda belediye hizmet binası, otopark, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları yer alacak. 14 bin metrekarelik bu bölgede Yenişehir Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Orman İşletme Şefliği'nin binaları bulunuyor. İmar planında değişiklikler yapacağız. Bu binalar yıkılarak kent meydanı için yer açılacak” diye konuştu.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti