Yenişehir’den uzanan yardım eli

Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Sokağı’nda Yenişehir İHH Temsilciliği’ne belediye tarafından tahsis edilen dükkânda toplanan fitre ve zekâtlarla alınan unlar bugün dualar eşliğinde Heykel Meydanı’ndan Kilis’e uğurlandı.

Yenişehir 28 Mayıs 2019 16:26
Yenişehir’den uzanan yardım eli
-A +A

Düzenlenen törene Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın, AK Parti ilçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, Yenişehir İHH Temsilcisi Osman Aydın ve davetliler katıldı.Törende konuşan Yenişehir İHH Temsilcisi Osman Aydın “Türkmen ve Arap Kamplarının ekmek ihtiyacını karşılamak üzere Kilis’e gönderdiğimiz unlarla günlük 280-300 adet ekmek üretilecek. Ramazan ayında toplanan fitre ve zekâtlarla toplanan paralarla un alınıp Kilis’e gönderildi. Kilis’te ekmek yapılıp kamplara gönderilecek. 1 yıl içerisinde 1. TIR’ı Kilis’e uğurladık. Rabbim yardımlarımızı kabul eylesin.” dedi.


Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın da yaptığı açıklamada “Ramazan Sokağı’nda Yenişehir İHH Temsilciliği’ne belediyemiz tarafından tahsis edilen dükkânda toplanan fitre ve zekâtlarla alınan unlar bugün dualar eşliğinde Heykel Meydanı’ndan Kilis’e uğurlandı. Çok şükür ki bu hayra da karınca kararınca belediyemiz de dâhil oldu.”dedi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti