Yenişehir’de trafiği rahatlatacak önemli proje

Yenişehir 20 Haziran 2020 10:39
Yenişehir’de trafiği rahatlatacak önemli proje
-A +A“TRAFİK NEFES ALACAK”

 
Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Devlet Hastanesi güzergâhı ile konut yoğunluğunun fazla olduğu siteler bölgesine bağlayacak Ay Caddesi’nde sona yaklaştı.
 
“TRANSİT GEÇİT SAĞLANACAK”
Ay Caddesi bağlantı yolunda sathi kaplama çalışmaları başlıyor. Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, ilçede trafiği rahatlatmak ve Bursa, İznik ve Bilecik istikametinden gelen araçların, şehir içi trafiğini aksatmadan transit geçişlerinin sağlanması amacıyla yapılan Ay Caddesi hakkında açıklamalarda bulundu.
 
“İKİ ADET KÖPRÜ İNŞA EDİLDİ”
Başkan Aydın, “Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Yenişehir Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Ay Caddesi, 20 metre genişliğinde ve 1400 metre uzunluğunda olup çift şerit olarak vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Yol güzergahı üzerinde bulunan DSİ kanalı üzerine 2 adet köprü inşa edildi” dedi.
 
“AKTAŞ’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Başkan Aydın, “Zemin kazısı ve dolgusu tamamlanan Ay Caddesinde önümüzdeki günlerde sathi kaplama yapılarak konut yoğunluğunun fazla olduğu siteler bölgesi ile hastaneyi birbirine bağlayacak, Bursa, İznik ve Bilecik istikametinden gelen araçların şehir içine girmeden transit geçişlerini sağlayacaktır. İlçemizin trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak olan Ay Caddesi çalışmalarında büyük destekleri ve katkıları için BBB Başkanımız Sayın Alinur Aktaş ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti