Yenişehir’de örnek oluşturacak proje

Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayvanları Koruma Kulübü Öğretmeni Selda Cengiz önderliğinde Beşiktaşlılar Derneği ve Yenişehir Belediyesi’nin desteği ile sokak hayvanları için barınaklar yapıldı.

Yenişehir 8 Ocak 2020 09:16
Yenişehir’de örnek oluşturacak proje
-A +A

Mustafa EFE / Özel Haber

Barınaklara her gün 12.50-13.10 arasında kantin, yemekhane ve lokantalardan toplanan yiyecekler konuluyor. "Bir Kap Yemek Bir Kap Su” projesi kapsamında Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde emeği geçen kişilere plaket vermek amacıyla düzenlenen programa katılan İlçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu, “Öğrencilerin böyle güzel bir proje yapması bizleri mutlu etti. Lise Müdürümüz Hüseyin İnci’nin, kulüp öğretmeni Selda Cengiz ve görevli öğrencilere projeye onay vermesi, Beşiktaşlılar Derneği’nin barınak yaparak projeye destek olması, Yenişehir Belediyesi’nin de desteklerinin esirgememesi ilçemize örnek oluşturabilecek bir etken oldu. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemizde örnek oluşturacak projelerin devamının sağlanmasını dilerim” ifadelerini kullandı.
 

Yenişehir Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Taner İtak ise; “Müdürümüz Hüseyin İnci ve Selda Cengiz hocamızla bir araya gelerek proje hakkında bilgi aldık. Dernek olarak bizlerde yardımlarımızı esirgemedik. Sokak hayvanları ile ilgili gerçekleştirdiğimiz üçüncü proje oldu. İlkini 2019 yılında belediye ile ortaklaşa gerçekleştirdik. İkinci projemizde Yenişehir TOKİ Orhangazi Ortaokulu ile birlikte ‘Koruyalım Besleyelim’ adlı projeydi. Necati Özkan hocamız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerle birlikte güzel bir projeye imza attık. Yaptığımız projeler sadece sokak hayvanları ile ilgili değil. İhtiyacı olan öğrencilerimize yardım ediyoruz, ramazan aylarında ihtiyaç sahibi ailelere yardım ettik. Bu saydıklarımı ile birlikte gerçekleştirdiğimiz 12 projemiz var. Sosyal yardım projelerimize de elimizden geldiğince devam ediyoruz” açıklamalarını yaptı.
 
 Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin gerçekleştirdiği projede sadece derneğin katkısı olmadığını belirten Başkan İtak, “Sokak hayvanları kışın aç, yazın susuz kalmaması için ilçemiz dışında kalan yerlerde hayvanların zorluk çekmemesi adına Yenişehir Beşiktaşlılar Derneği, Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklaşa ve Yenişehir Belediyesinin desteği ile 'Bir Kap Yemek, Bir Kap Su' sloganıyla bir sosyal projeye daha imza attık. Proje de okul bölgesine iki adet barınak konulmuş olup hayvanlarımıza yiyecekler okul öğrencileri tarafından severek karşılanmaktadır. İlçemizde bazı işletmeler ve okul kantini tarafından yiyecek yardımı yapılacaktır. Bu sürece katkıda bulunan Dernek yönetim kurulumuz, üyelerimiz, Okul Müdürümüz Sayın Hüseyin İnci, değerli öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve Yenişehir Belediye Başkanımız Sayın Davut Aydın başta olmak üzere Yenişehir Belediyesine teşekkürü bir borç biliriz” diye konuştu. 
 
Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin İnci’de Selda Cengiz’i ve öğrencileri tebrik etti. İnci, “Projemizin gerçekleşmesinde emeği geçen Yenişehir Beşiktaşlılar derneğine, öğretmen ve öğrencilerimize, belediyemize teşekkür eder. Başarılar dilerim” dedi. 
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’a ilçe halkından teşekkür geldi: 'AYDIN’A TAM DESTEK'

Yenişehir Belediye Başkanı…

09:20 - 14 Ağustos 2020
Yenişehir
CHP’li Sırman’dan Kirazlıyayla açıklaması  “KİRAZLIYAYLA KAZANACAK”

CHP’li Sırman’dan…

09:30 - 13 Ağustos 2020
Yenişehir
“Yol çalışmalarımız   aralıksız sürüyor”

“Yol çalışmalarımız …

09:28 - 12 Ağustos 2020
Yenişehir
 “İtirazlarımızın haklılığı ortaya çıktı”

“İtirazlarımızın haklılığı…

09:25 - 12 Ağustos 2020
Yenişehir
Cumhur İttifakı, Muhtarları ziyaret etti

Cumhur İttifakı, Muhtarları…

09:20 - 11 Ağustos 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı  Aydın  “Sosyal mesafeye    dikkat edelim”

Yenişehir Belediye Başkanı …

09:20 - 11 Ağustos 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti