Yenişehir’de önemli proje

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi saha projeleri direktörü Soner Şahan Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’nun daveti ile Yenişehir’e gelerek Seyitoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Yenişehir 12 Nisan 2019 10:54
Yenişehir’de önemli proje
-A +A

Soner Şahan, ziyarette düzenlemiş oldukları Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile PEPSICO işbirliğince yürütülen “Tropicana Bahçe Okulları” projesinden Yenişehir’in de yararlanması için çalışmalar yapıldığını belirtti.

Şahan, yaptığı açıklamada, Meyvelerini ve sebzelerini lezzetiyle bilinen yörelerden toplayan meyve suyu markası Tropicana, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle başlattığı “Tropicana Bahçe Okulları” projesiyle çiftçilere ve Türk meyveciliğinin geleceğine destek verdiğini belirterek, ‘Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da Yenişehir’de özellikle sebze alanında Türkiye için önemli bir merkez olduğunu belirtti. Biz de bu projeyi Yenişehir’de uygulamak için çalışmalar başlattık. Bir Sosyal Sorumluluk projesi olan bu iş birliği tarımın gelişmiş ve gelişmekte olduğu bölgelerde faaliyet gösteren zirai üreticiler ile bu üreticilere danışmanlık yapmakta olan Ziraat Yöneticilerine, Ziraat İşletmelerine ve Ziraat Eğitimi alan öğrencilere yönelik olarak bir çalışma düzenleyeceğiz’ dedi.  

 Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da,  Yenişehir’de 4 gün boyunca tarıma yönelik farklı alanlarda çiftçilere eğitim programı düzenleneceğini belirterek, ‘Söz konusu proje ilçemizde gerçekleşmesi aşamasında, ilçemizde zirai üretim yapan çiftçilere gerekli bütün destekleri vereceğiz ve çiftçilerimizin eğitimlere katılımlarını sağlayacağız. Bu faydalı eğitim programında bulunmaktan büyük mutluluk duyacağız’ dedi.

YEREL MEYVELERLE İLGİLİ MİRASIN KORUNMASI HEDEFLENİYOR

PepsiCo öncülüğünde 2014 yılında başlatılan “Tropicana Bahçe Okulları” Projesi kapsamında çiftçilere eğitim veriliyor, yerel meyve ağaçlarının fidanları dağıtılıyor, doğru uygulamalarla dikim ve yetiştirme bilgilendirmesi yapılarak yerel meyvelerle ilgili mirasın korunması ve sürdürülmesi için çalışmalar yürütülüyor.


Kaynak : Ebru ERGÜL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti