Yenişehir’de muhteşem açılış

Türkiye’nin ilk kırsal mahallesi (köy) Millet Kıraathanesi’nin açılışı muhteşem bir kalabalıkla gerçekleşti.

Yenişehir 2 Haziran 2019 16:15
Yenişehir’de muhteşem açılış
-A +A

RECEP AYDIN 


Yenişehir’e bağlı Osmaniye Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılışa AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş,  Yenişehir Kaymakamı Sayın Suat Seyitoğlu,  Yenişehir Belediye Başkanı Sayın Davut Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik, AK Parti Bursa il Başkanı Ayhan Salman ve çok sayıda davetli katıldı.Gecenin açılış konuşmasını yapan Osmaniye Mahallesi Muhtarı Hüseyin Efe Türkiye’de bir ilke imza atmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi” “AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Sayın Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş, Yenişehir Kaymakamımız Sayın Suat Seyitoğlu, Yenişehir Belediye Başkanımız Sayın Davut Aydın, siyasi partilerimizin kıymetli başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının kıymetli başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, kıymetli muhtarlarımız Osmaniye mahallemizin değerli sakinleri, mahallemize şehir dışından teşrif eden değerli konuklarımız, basınımızın değerli temsilcileri, millet kıraathanemizin açılışına hoş geldiniz. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan Yenişehir’imizin güzide mahallesi Osmaniye mahallemiz bu akşam bir başka tarihi olaya tanıklık edecek.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla tüm yurdumuzda başlatılan Millet Kıraathanesi seferberliği bu akşam Türkiye’de bir ilk olarak mahallemizde de hayat bulacak. Okumanın ne denli kıymetli olduğu kutsal kitabımız Kur’an’ın ilk emrinden anlaşılmaktadır.  Yüce rabbimiz bize ilk olarak “Oku” ayetini göndermiştir.  Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ da milletimizin okuyabilmesi için bu fikri ortaya atmış ve bugün bu kervana mahallemiz de katılmıştır. Bu heyecan ve sevinçle Millet Kıraathanemizin açılışında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim.  Ayrıca teşrifleriyle bizleri onurlandıran AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Sayın Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş,  Yenişehir Kaymakamımız Sayın Suat Seyitoğlu,  Yenişehir Belediye Başkanımız Sayın Davut Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik, AK Parti Bursa il Başkanı Ayhan Salman a huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyor,  açılışını gerçekleştirdiğimiz Millet Kıraathanemizin mahallemize ve mahalle sakinlerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın da yaptığı konuşmada “ Her ne kadar ilk etapta Sayın Cumhurbaşkanımızın Millet Kıraathaneleri fikrini kafamda çok oturtamasam da bugün ne denli hayırlı bir hizmet olduğunu çok iyi anlıyorum. Millet Kıraathanelerimiz kırsal mahallerimiz de bile milletimizin okuması, birlikte bir şeyler paylaşıp bir sinerji oluşturması açısından çok önemli. Biz de Yenişehir Belediyesi olarak bu hayırlı hizmete imza atmaktan gurur duyuyor ve bu tür hizmetlerin her zaman destekçisi olacağımıza huzurlarınızda bir kez daha söz veriyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
 
Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu da gecede bir konuşma yaptı. Konuşmasında Yenişehir’in kırsal mahallelerinde bile güzel hizmetlere imza atıldığının altını çizen Seyitoğlu “ Osmaniye mahallemiz ilçemizin merkezinden uzakta olmasına rağmen bir kez daha görüyoruz ki hizmet açısından merkezle aynı statüde. Millet Kıraathaneleri çok önemli bir hizmettir. Bunun faydalarını önümüzde ki yıllarda çok daha iyi anlayacağız. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.Daha sonra kürsüye çıkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Osmaniye Mahallesi başta olmak üzere Yenişehir için ellerinden gelen bütün hizmetleri yapmaya devam edeceklerinin altını çizerek şunları kaydetti  “ Biz daha seçilmeden muhtarımız Hüseyin Efe’yle seçilmesi halinde hizmetlerimizi hayata geçireceğimiz konusunda konuşmuştuk. Şimdi Millet Kıraathanesi’nin açılışında sizlerle beraber olmaktan gurur duyuyorum. Hizmetlerimiz önceki dönem belediye başkanımız ve şimdi vekilim olan Süleyman Çelik döneminde olduğu gibi, kıymetli başkanımız Davut Aydın döneminde de hız kesmeden devam edecek. Şimdi Yenişehirliler bu dönem büyük hizmetlere imza attığımıza tanıklık edecek. Buraya gelirken yolarımız ilgimi çekti. Emin olun Avrupa standardında yollara sahibiz. Eksik olan hizmetleri de teker hayata geçirip sizlerin yüzlerini güldüreceğiz. Millet Kıraathanemiz hayırlara vesile olsun inşallah. Bu vesileyle şimdiden hepinizin Ramazan Bayramı’nı da kutluyorum “ dedi.Son olarak AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu kürsüye gelerek “ Bu akşam burada yaşlısı, genci, kadını erkeği, çocuğu genci hep birlikte bir açılış için geldiniz. İlginiz hizmetlerimizin boşa gitmeyeceğine dair olan inancımızı arttırıyor. Bu akşamla ilgili muhtarımız Hüseyin Efe beni arayıp davet ettiğinde çok sevindim. Ve kendisine seve seve geleceğimi belirttim. Şimdi buradayım ve sizleri görmekten mutluluk duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ülkemizin gelişmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Millet Kıraathaneleri de bir büyük gelişime ön ayak olacak bir projedir. İnşallah çocuklarımız okuldan çıkar çıkmaz bu kıraathaneye severek, koşarak gelirler ve burada oturup kitap okurlar. Bizim tek amacımız yarınlarımızın daha aydınlık olabilmesi. Bu uğurda çalışıyoruz. Sizler bizlerden hizmet isteyeceksiniz bizlerde seve seve yapacağız. Sonra sizlere düşen görev yaptığımız bu hizmetleri değerlendirmek. Ben şimdiden kıraathanemiz için kitap sözü veriyorum. Ve inanıyorum ki mahallemizden bu kıraathaneler vesilesiyle birçok sanatçı, birçok bilim adamı, siyasetçi ve yönetici çıkacak. Böyle güzel bir hizmette emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra yapılan onurluk takdiminin ardından kurdeleler kesilerek Osmaniye Mahallesi Millet Kıraathanesi’nin açılışı gerçekleştirildi.Açılışa katılanlar arasında AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Arif Eren, Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK üyesi Selçuk Efe ile Anadolu Gazeteciler Birliği Genel Başkanı ve Yeni Marmara Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Efe de vardı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Başkanımız Aydın, mehter takımını ziyaret etti

Başkanımız Aydın, mehter…

10:55 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse;   “AKBIYIKLILAR ÜVEY DEĞİLDİR”

CHP Yenişehir İlçe Başkanı…

10:53 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
Sıkıntı düğün salonlarında değil, mahalle aralarında

Sıkıntı düğün salonlarında…

10:52 - 11 Temmuz 2020
Yenişehir
ÇEVRE YOLUNA ONARIM

ÇEVRE YOLUNA ONARIM

12:14 - 10 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilal Kuyumculuk hizmete açıldı

Bilal Kuyumculuk hizmete…

12:15 - 9 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti