YENİŞEHİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU

6 Eylül 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtulan Yenişehir, bu zaferin 98’nci yıldönümünü coşkuyla kutladı.

Yenişehir 7 Eylül 2020 09:42
 YENİŞEHİR’DE KURTULUŞ COŞKUSU
-A +A

Kaan KOÇAK/ÖZEL
 
Kutlamaların ardından Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ile Belediye Başkanı Davut Aydın birlikte mesaj yayınladı. Törenin sonunda Türk Yıldızlarını Yenişehir semalarında yaptığı gösteriler ilçe halkı tarafından heyecanla izlendi.
 
Yenişehir kaymakamı Suat Seyitoğlu’nun kurtuluş günü mesajı

Osmanlı’nın kurduğu ilk şehir ve ilk başkenti unvanına sahip olan İlçemiz Yenişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yıl dönümünü büyük bir mutluluk ve gururla hep birlikte kutlamaktayız. Yüce Türk Milleti, istiklali uğruna her türlü zorluğu çekerek, sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla büyük bir zafer gerçekleştirmiştir. Bu vesileyle, ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yıl dönümünü kutluyor,  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum.

Yenişehir belediye başkanı Davut Aydın’ın kurtuluş günü mesajı

Yurdun dört bir köşesini ele geçirmek isteyen işgalci devletlere karşı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde istiklal ateşinin dalga dalga yayılmasi sonucu, 6 Eylul 1922 tarihinde Yunanlılardan temizlenen Yenişehir'in, Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 98. Yıldönümünü kutluyorum. Büyük destanın kahramanları başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız için canlarını veren tüm şehitlerimize ve hayatlarını kaybeden gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimizi de minnetle yad ediyorum.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti