YENİŞEHİR’DE KUR’AN OKUMA YARIŞMASI

Yenişehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaokul-Liseler Arası Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

Yenişehir 7 Mayıs 2018 14:51
YENİŞEHİR’DE KUR’AN OKUMA YARIŞMASI
-A +A

Yenişehir Belediyesi Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve İmam hatip Lisesi’nin katılmadığı programa; Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Aayz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 

 
   Yapılan yarışma sonucunda orta okullarda birinciliği Koyunhisar Orta Okulundan Esra Bulut, ikinciliği Balibey Orta Okulundan Emre Garip ve üçüncülüğü Yolören Orta Okulundan Hümeyra Tınmaz kazanırken, Liselerde ise birinciliği Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Ömer Faruk Aktan, ikinciliği Yenişehir Ertuğrulgazi Anadolu Lisesinden Murat Eren ve üçüncülüğü de Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Ömer Faruk Kaçan kazandı.


 
Yenişehir Müftü Vekili Kasım Kaya, okullarda Kur’an-ı Kerim’in seçmeli ders olmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, ‘seçmeli ders kapsamında Kur’an eğitimi alan yavrularımızı tebrik ediyorum. Kur’an öğrenmek ve ona göre yaşamak çok önemli. Bu nedenle bu yarışmayı düzenleyenlere de teşekkür etmek istiyorum. Bu gün eğer insanlık Kur’an’a göre yaşamını sürdürse yaşadığımız sıkıntıların hiç birisini yaşamayız’ dedi. Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da, yarışmada başarılı olan öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.


Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti