Yenişehir’de Halk Günleri ilgi görüyor

Yenişehir Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenen Halk Günü vatandaşlardan ilgi gördü.

Yenişehir 7 Kasım 2019 10:26
Yenişehir’de Halk Günleri ilgi görüyor
-A +A


BELKIZ EFE /ÖZEL HABER

 Halk Gününde Belediye Başkanı Davut Aydın’a taleplerini ileten vatandaşlar, sorunlarının dinlenmesinden ötürü memnun olduklarını belirttiler.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’ndeki Halk Gününde vatandaşlar, kullanılmış yağ, karton ve şişeleri toplamak için uygun noktalara geri dönüşüm kutuları istediler. Kapalı Pazar Yeri kurulması ile yürüyüş yollarının yapılması da vatandaşların talepleri arasında öne çıktı. Kapalı Pazar Yeri kurma çalışmalarının sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Davut Aydın, Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek Kapalı Pazar Yeri Projesinin önümüzdeki yıl mart ya da nisan aylarında temelinin atılmasının planlandığını açıkladı. Yürüyüş yolları yapılmasının seçim beyannamesinde bulunduğunu hatırlatan Aydın, bu konuda çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Başkan Aydın, geri dönüşüm kutularının konulabileceği uygun noktaların belirlenmesi çalışmalarına başlandığını söyledi. İlçe halkıyla her 15 günde bir Halk Günleri etkinliğinde bir araya geldiklerini ifade eden Aydın, “Görüşmeler son derece yararlı geçiyor. Bizlerin göremediği bazı aksaklıklar da bu yolla bizlere ulaşıyor. İlgi gösterip katkıda bulunan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

   Vatandaşlarla bir araya gelmenin önemine de değinen Başkan Davut Aydın, “Vatandaşlarımız bizzat bana sorunlarını aktarabiliyor. Gerektiğinde özel olarak da görüşüp bizlerden taleplerini birinci ağızdan söyleyebiliyorlar. Bizlerde yapılabilecek ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Yenişehir’de her vatandaşımızın söz sahibi olacağını söylemiştik. Hepsinin fikrine saygımız var ve bizlerden isteklerini anında yanıtlıyoruz. Hepimiz Yenişehir için çalışıyoruz ve bunun bilincindeyiz. Bundan sonra yapacağımız halk günlerine de vatandaşlarımızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

   Belediye Başkanı Davut Aydın, 2 saat süren halk günüde gelen tüm sorunları dinleyip gerekli çalışmaların yapılması için talimatlarını verdi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
ÖĞRETMENLERE SEMİNER

ÖĞRETMENLERE SEMİNER

09:51 - 20 Kasım 2019
Yenişehir
BARCIN TEK SES ‘ZEHİR SOLUMAK İSTEMİYORUZ’

BARCIN TEK SES ‘ZEHİR SOLUMAK…

09:47 - 20 Kasım 2019
Yenişehir
TARİHİN BAŞKENTİ, SPORUN'DA BAŞKENTİ OLACAK

TARİHİN BAŞKENTİ, SPORUN'DA…

09:41 - 20 Kasım 2019
Yenişehir
Aydın, Kütahya heyetini ağırladı

Aydın, Kütahya heyetini…

09:37 - 20 Kasım 2019
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti