Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse: PARALAR NEREDE?

Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse, geçmiş yıllarda Yenişehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Bülent Hamdi Cingil’in harcadığı paraların o yıllarda nerelere gittiğini ve hiçbir kurumunda denetlemediğini belirtti.

Yenişehir 14 Ocak 2020 10:07
Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse: PARALAR NEREDE?
-A +A

Mustafa EFE/ ÖZEL HABER

Başkan Köse, “Paralar nereye gitti” diyerekte şikayetini dile getirdi. Başkan Ahmet Köse,  daha sonra yaptığı yazılı açıklamasında şunlara yer verdi;
 
Yenişehir, Bursa’da 17 ilçe içinde kapalı Pazar yeri olmayan tek ilçedir. Bu nedenle Salı günleri şehrin bütün sokakları satıcı tezgâhları ile dolar. Tezgâh açılan bu sokaklar gün boyunca trafiğe kapalı olduğu için olası bir yangın veya sağlık problemi yaşandığında, buralara ne ambulans ne de itfaiye girebilir.  İnsanlar yağmurda, soğukta alış veriş yapmaya çalışırken Pazar arabaları ve insanlar bir birine çarpmaktadır. Tezgah sahiplerinden erkekler tuvalet ihtiyacını karşılamak veya yağmurdan korunmak için en yakın camiye veya kahveye gitmek durumundadırlar. Ya kadınlar, çocuklar?
 
O gün araba park etmek için Yenişehir sokaklarında yer bulmak sorun olurken, şehir trafiği de alt üst oluyor. İnsanlar arabalarını İznik Caddesi ve Kozdere yoluna sağlı-sollu park etmek zorunda kalıyor.
 
2013 yerel seçimlerinde Sayın Bülent ARINÇ, Sayın Bülent Hamdi CİNGİL’e  “yeter sen artık aday olma” deyince, Sayın Süleyman ÇELİK  aday oldu. Seçimi de kazandı. Ama belki Türkiye'nin de  en borçlu belediyesine başkan oldu.
 
Hiçbir denetim kurumu Bülent Bey’e “bu kadar borç yapmışsın, bu paraları nereye harcadın, hangi projelerin finansmanında kullandın, göster bakalım” demedi. Ardından görevi devralan Sayın ÇELİK  bulduğu bütün kaynağı 5 yıl boyunca bu borçları kapatmak için kullanmış olacak ki, kapalı Pazar ve diğer projelere kaynak ayıramadı. Söz vermişti, kapalı Pazar yeri için 2013 de ilk kazma vurulacak, 2019 da bitecekti. 5 yıllık görev süresi doldu, başlayamadı bile…
 
Ama güzel bir projeydi
 
Zemin altı otopark, zemin kat pazar, 1.katta da 1000-2000 kişilik düğün salonları, mescit ve sosyal mekanlar olacaktı. 2019 seçimlerinde Sayın Davut AYDIN başkan olduktan hemen sonra bu projeden vazgeçildi. İptal edilen proje kaç paraya çizilmişti. 150.000 TL mi, 250.000 TL mi? Buruşturup çöpe attılar. Çöpe atılan sıradan bir kağıt parçası değil, Yenişehir halkının parasıydı.  
 
Hükumet aynı dönemde, Yenişehir halkına, otomotiv test merkezi, hızlı tren, emniyet binası, kaymakamlık binası, hava alanı sefer sayısının arttırılması, Bilecik yolu, güney çevre yolu, İnegöl yolu, köylere içme suyu vb. gibi onlarca projenin de sözünü vermişti, onlar da olmadı.
 
Şimdi Sayın AYDIN’ın da seçim vaatlerinden biri olan, Kapalı Pazarı ne zaman yapacak, iptal edilen Sayın ÇELİK’in projesinden daha mı iyi, daha mı fonksiyonel ve daha mı kompleks olacak, yada sukutu hayale mi uğrayacağız, bekleyip göreceğiz.  Yine de nüfusu 50.000 i geçmiş, Osmanlı’nın ilk başkentine,  nüfusu hızla artma potansiyeli olan Yenişehir’e yakışan bir eser olmasını dilerim.
 

Kaynak : MUSTAFA EFE

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Meyra Madencilikten ‘Kirazlıyayla’ açıklaması

Meyra Madencilikten…

10:06 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilecik Valisi, Yenişehir yolunu inceledi

Bilecik Valisi, Yenişehir…

10:01 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “16 ana projeden 6 tanesi tamam”

Yenişehir Belediye Başkanı…

13:20 - 3 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti