Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse “KİRAZLIYAYLA FAY HATTINDA”

Yenişehir 7 Kasım 2020 09:39
Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse “KİRAZLIYAYLA FAY HATTINDA”
-A +A

Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse, İzmır depremini Bursa ve ilçeleri için uyarı olarak görmek gerektiğini belirtti. Başkan Köse, “Yani Bursa 1. derece deprem kuşağındadır . Bu gerçekler dikkate alındığında, altından fay hattı geçen Kırazlıyayla'da maden ayrıştırma tesisi ve atık barajı inşaatı yapmak, insanı ürkütüyor” 
 
 
“1300 KİŞİ ÖLDÜ”
 
Başkan Köse, “1855 yılında meydana gelen depremin merkez üssü Kemalpaşa ilçesiydi. 7.9 luk depremde 300 kişi öldü. Daha sonra Merkez üssü Mudanya olan 7 şiddetindeki artçı depremde Mudanya, Gemlik ve Bursa'da 1300 kişi daha öldü. O tarihte nüfus yoğunluğu az ve evler çoğunlukla tek katlıydı”ifadelerini kullandı.
 
 
“İZMİR DEPREMİ UYARI”
 
Köse,”Tarihçiler ilk deprem Bursa'da olsaydı ve artçı kadar uzun sürseydi Uludağ un ufak olup ovaya akardı diyorlar. İzmir depremini de bu manada bir uyarı olarak görmek gerekir. Yani Bursa 1. derece deprem kuşağındadır . Bu gerçekler dikkate alındığında, altından fay hattı geçen Kirazlıyayla'da maden ayrıştırma tesisi ve atık barajı inşaatı yapmak, insanı ürkütüyor” dedi. 
 
 
“KİRAZLIYAYLA’YA SEVGİLER”
 
Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse, “Kirazlıyayla, kiraz ağaçları, ıhlamurlar, cevizler, güzel doğası ve harika insanlarıyla bırakın huzur içinde yaşasın.  Bu günlerde Sonbahar'ın tüm güzelliklerinin yaşanmaya başladığı Kirazlıyayla'ya sevgiler gönderiyorum” şeklinde konuştu.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti