Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse “İŞ ÇOK AMA KAVGA VAR

Yenişehir 10 Eylül 2020 09:37
Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse  “İŞ ÇOK AMA KAVGA VAR
-A +A

KAAN KOÇAK/ ÖZEL HABER
 
Geçtiğimiz çarşamba günü Yenişehir belediyesi meclis toplantısında şiddetli tartışmalar yaşandı. Başkan Köse, “Belediye Başkanı Beypınarlı ile Kirazlıyayla halkını maden firması ile mücadele ederken yalnız bırakmış, köye bir kez bile uğramamıştı” dedi.
 
CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse’nin yazılı basın açıklaması aynen şöyle;
 
İŞ ÇOK AMA KAVGA VAR
Geçtiğimiz çarşamba günü Yenişehir belediyesi meclis toplantısında şiddetli tartışmalar vardı. Belediye başkanı Beypınar'lı, hemen yandaki komşu köyü Kirazlıyayla halkını maden firmasıyla mücadele ederken yanlız bırakmış, köye bir kez bile uğramamıştı. Bir avuç kadın pandemide, ramazanda aç, susuz, sıcakta, soğukta, jandarma barikatinin önünde mücadele ederken gözleri hep kendilerine sahip çıkacak birilerini arıyordu. Imdadina yetişecek bir kurtarıcı arıyordu. Kadınlar jandarma tarafından tutuklandığında, savcilikta ifadeleri alınırken başkan onların yaninda değildi. Köyün kadınları belediye başkanımız nerede , niye bizi duymuyor, oyumuzu verdik ona diye televizyon ekranlarından haykırırken bile başkan bu biçare insanlara karşı hem kör, hem de dilsizdi.
Mucadele sonuc verip, alti ay sonra ayrıştırma tesisiyle ilgili, mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdiğinde köylü bayram yapıyordu. Kötü günlerinde bir kez yanlarında olmayan belediye başkanı o günlerde köye cuma namazına gelmişti. Bu durum son derece tuhaf ve anlamsızdı. Köylü bu davranışı yadırgadı ve eleştirdi. Vicdan sahibi herkes eleştirdi.
Kimse başkanın inancını sorgulamıyor. Zor günümde, dar günümde yoksun, iyi günümde ortaya çıkmışsın. Yanlış olan bu. Bu köye bu aşamadan sonra hangi maksatla gelirsen gel. Eleştirirler.
Bu davranışı medya üzerinden bir meclis üyesi arkadaşımız eleştirmiş. Başkan bu eleştiriyi olgunlukla karşılayıp tutumunu düzelteceğine işi mahalle kavgasına dönüştürmüştür. Kendisini eleştiren meclis üyesi arkadaşımız alkol alırmış, ehliyetine trafik el koymuş. Başkan meclis toplantısında bunları söylüyor. Arkadasımız kendisine aynı üslupla cevap vermeden meclis salonunu terk ederek doğrusunu yapmıştır. Bu anlayış devam ederse herkes bir birinin özel hayatını irdeler hale gelecektir.
Bu tarza bel altı siyaset deniyor.Siyaset dogru zeminden uzaklaşıyor. Kişinin kendisine, inançlarına, ayıplarına, etnisitesine, ailesine, kimliğine laf etmek siyaset yapmak değildir. Belediye başkanının bir meclis üyesine karşı bu tarz bir üslupla saldırması sadece belediye başkanının şahsına değil makamına ve şehre de zarar verir. Geçmişte bol malzeme olmasına rağmen kimse siyaseti bu şekilde yapmadı.
Belediye Başkanının bu davranışını şiddetle kınıyorum. Siyasette muhalefet işin doğası gereği vardır. Birisi eksiginizi, yanlışınızı söyleyecek ki, yanlıştan dönesiniz. Hamama giren terler. Herkesin size aferin demeyeceğini bilmelisiniz.
Kendisine Bursa'nın en geri kalmış ilçesinin belediye başkanı olduğunu hatırlatırım.
-Kapali pazar yok. Pazar tezgahları hala sokaklara kuruluyor.
- Sehirde iş olanakları yok.Yenişehir'liler her gün iş için sabahın erken saatlerinde Inegol'e , Bilecik'e, Bursaya ve Iznik'e çalışmaya gidiyor.
-Fen lisesi, düz lise, ziraat ve hayvan sağlığı ile ilgıli okullar yok. Yenişehir'in çocukları başka şehirlerde okumak zorunda kalıyor.
- Biber pazarında adam dövüyorlar.
- Barınak yok. Sokaklar kedi ve köpek dolu.
-Patates,sogan,fasulye tarlada kaldı.
- Üç kilo domates bir bardak çay parası etmiyor.
-Bir şişe süt, bir şişe sudan ucuz.
- Yeni mezbahaya ıhtiyaç var.
- Hayvan para etmiyor. Hayvan hastalıkları yaygın.
- Trafik sorunu hala çözüm bekliyor.
- Boğazköy barajından ve Kocasu'dan Yenişehir 'e Inegöl sanayisinin zehiri akıyor.
- Musluktan akan su içilmiyor ve pahalı.
-Bursa'nın en pahalı ekmeği Yenişehir'de.
-Ayçiçeğini vatandaş yollarda tozun, mikrobun içinde kurutuyor.
- Terziler'in, Kavaklı'nın ve bir çok köyün lağimı açık araziye akıyor. Koku ve pislik hastalık saçıyor.
- Toki nin akıbeti belli değil.
- Tabakhane tokide asayiş sorunu var.
- Bilecik yolu yılan hikayesine döndü.
- Hızlı tren masal oldu.
-Test merkezi tevatür.
-Yukarı Marmaracık'ta yol, su, elektrik ve kanalizasyon yok.
- Seçim rüşveti olarak söz verdiğiniz köylerin yolları hala yapılmadı.
- Şehir içinde ve eski sanayi bölgesinde onlarca metruk bina var.
- Şehirde uyuşturucu surunu var.
- ... var.
- ... var.
- ... var.
Listeyi uzatmak mümkün.
Yollara taş döşeyerek, duraklara dört kabin koyarak, piknik alanları düzenleyerek ve isminizi anons ettirerek belediyecilik yaptığınızı zannediyorsunuz.
Yenişehir'li fabrikalar, yatırımlar, okullar, hal vb. tesisler bekliyor.
Belediye binası, kaymakamlık binası, emniyet müdürlüğü binası, Halk eğitim merkezi binası, milli eğitim binası, parklar, bahçeler, sosyal mekanlar, spor tesislerine ihtiyac var Yenişehir'de.
Çok eksiğiniz var. Başkan olarak meclis üyeleriyle kavga ederek çözemezsiniz bu işleri. Bir buçuk yılı geride bıraktınız ama ortada somut hiç bir şey yok.
Arkadaşımıza karşı sarf ettiğiniz sözleri ve tutumu şiddetle protesto ediyorum. Tekrarında hukuka başvuracağımızın bilinmesinde yarar var.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti