Yenişehir Belediyesi’nde sertifika töreni

Yenişehir Belediyesi Tarihi Sinanpaşa Külliyesinde Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın ve ilçe protokolünün katılımıyla Sinanpaşa Medresesi Girişimcilik ve Yenilikçilik Merkezi Sertifika Dağıtım Töreni düzenledi.

Yenişehir 31 Ekim 2020 09:23
Yenişehir Belediyesi’nde sertifika töreni
-A +A

Kaan KOÇAK

 
BEBKA Mali Desteği ile 2019 yılında Kadın, Genç ve Çocukların iş fikirlerini hayata geçirmek, özgün ve uygulanabilir iş modelleri oluşturmalarını sağlamak amacıyla faaliyete geçen Sinanpaşa Medresesi Girişimcilik ve Yenilikçilik Merkezi sertifika töreninde bir konuşan Yenişehir Belediyesi Davut Aydın, “Özellikle kadın ve genç girişimci adaylarımız; merkezimizde Danışmanlık, Finans, Eğitim, Açık Ofis ve Atölye imkanlarından faydalanmalarını öngördük. Geleceğin teminatı çocuklarımız için kurduğumuz çocuk girişimci atölyemizde Maker, 3D Yazıcı ve Robotik Kodlama ile tanışmalarını hedefledik. Pandemiye rağmen, Projemizde geçen 12 aylık zamanda bu hedeflere büyük oranda hep birlikte ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayım.”

 
Başkan Aydın,” Mutfak Atölyemizi kullanan 15 Girişimci Kadın, El Sanatları Atölyemizi kullanan 40 Girişimci Kadınımız üretim sürecine dahil olmuş, 3 Genç Girişimcimiz Açık Ofis imkanlarından, 144 Çocuk Girişimcimiz ise Teknoloji Atölyemizden yararlanmıştır. Özellikle Covid-19 pandemisinin başlangıç döneminde maske temini konusundaki sıkıntının aşılmasında Atölyemizde ve Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin evlerinde gönüllülük esası ile maske üretmeleri son derece kıymetlidir. Bu doğrultuda, bu zor günlerde emeğini ortaya koyarak karşılık beklemeden maske üreten tüm girişimci kadınlarımıza şükranlarımı sunarım. 2019 Yılında BEBKA Mali desteği ile gerçekleştirdiğimiz bu faaliyetlerimizde bizlere sundukları katkı ve destekler sebebiyle Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat’a ve Yenişehirli hemşehrim önceki dönem BEBKA Genel Sekreteri Sayın İsmail Gerim’e ve BEBKA Yönetimini ilçe halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti